linas balciunas-baltas2011 m. spalio 12 d., trečiadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su kompozitoriumi Linu Balčiūnu-Baltu, kuris papasakos apie muzikos kūrybos sampratas įvairiais laikmečiais ir parodys, kaip muziką kuriama šiandien. Įvairių epochų muzikos pavyzdžiais iliustruotas pokalbis vyks kūrybinėse „Artotekos” dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos” muzikos klubo).

 

Renginys facebook'e

Muzikos samprata ir pati muzika žmonijos istorijoje smarkiai kito. Šiuos pokyčius daugiausia lėmė ne atskirų kompozitorių talentas, kaip galėtų pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio, o socialinės, ekonominės ir politinės įvarių laikmečių sąlygos, kuriomis ta muzika būdavo kuriama. Klasicizmo epocha muzikoje prasidėjo kartu su Napoleono užkariavimais, avangardinė muzika užgimė kartu su Pirmuoju pasauliniu karu ir Rusijos revoliucija, postmoderni muzika atsirado pasibaigus Antrajam pasauliniam karui.

Tačiau didžiausi pokyčiai muzikoje įvyko prasidėjus kompiuterių ir interneto epochai. Kompiuteriai žymiai palengvino muzikos kūrimo procesą ir įgalino kurti muziką praktiškai kiekvieną žmogų, neturinti jokio specialaus muzikinio išsilavinimo, nors jo sukurti garsai tuoj pat paskęsta gigantiškoje kompiuterių eopochos garsų jūroje.

Kur link pasuks muzikos kūryba artimiausiu metu?  Lektoriaus nuomone, šiandienos laikai itin primena Europos kultūros užgimimo periodą ankstyvuoju gotikos laikotarpiu, todėl galima tikėtis, kad po kelių dešimčių metų kristalizuosis nauja kultūra, apie kurią šiandien galime tik spėlioti.

Lektorius pademonstruos muzikos kūrimo galimybes „Sibelius6” programa ir parodys, kad šiandien kompozitoriumi gali tapti kiekvienas. 

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija