vaikystėSausio pabaigoje ir vasario pradžioje Laisvajame universitete (LUNI) svečiuosis Prieraišiosios tėvystės centras, kviečiantis pasikalbėti iš pirmo žvilgsnio paprastomis, bet ne visada patogiomis ir, žvilgtelėjus giliau, – gana komplikuotomis alternatyvaus vaikų auginimo bei priežiūros temomis. Sausio 24 d., antradienį, 18 val., rengiama pirmoji apžvalginė paskaita, skirta susipažinti su prieraišiosios tėvystės idėjomis. Renginys vyks kūrybinėse „Artotekos" dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1 (netoli Bastėjos ir „Tamstos" muzikos klubo), Vilniuje.

Šio susitikimo metu centro steigėjos ir savanorės dalinsis mintimis, kodėl Vakarų pasaulyje atsiranda alternatyvūs tėvystės judėjimai ir kur link jie veda. Kokios yra ir gali būti vaiko augimo praktikos ir ar visa tai, kas siūloma vaiko gerovei, iš tiesų yra būtina? Ar iš tiesų tai yra gerai vaikui ir jo tėvams; kokie yra manipuliacijos tėvų baime dėl vaiko gerovės mechanizmai ir kam tai (ne)naudinga? Kodėl vis ankstesniame amžiuje vaikams prisireikia psichologų pagalbos ir kodėl šiame neonais ir pertekliumi švytinčiame pasaulyje vis jaunesni vaikai griebasi smurto?


Paskaitos garso įrašas:

{rawcontent rc=18}

kitų paskaitų garso įrašus galite rasti čia - http://luniaudio.4shared.com/


Renginys Facebooke

Bus kalbama ir apie dabartinės kartos tėvų sąmoningumą, stokas bei kompleksus, apie dabartinių senelių gyvenimo pamokas, apie vis gražėjančias alkoholio reklamas ir augančias vienkartinio vartojimo prekių krūvas: kiek jų lieka po šiuolaikinės vaikystės.

Centro steigėjos ir savanorės, su kuriomis susitiksite, – tiesiog mamos, kurios nori atkreipti dėmesį į dažnai nepagrįstų baimių ir mitų skleidimą visuomenėje, sąmoningumo ir objektyvios informacijos stoką, laisvės rinktis simuliacijas ir realių alternatyvų stoką. Jos ne medikės, ne psichologės, ne rinkos tyrėjos... Tačiau ar dėl to jų mintys mažiau vertos dėmesio?

Prieraišioji tėvystė – tai tokia tėvystės rūšis, kai tėvai sąmoningai apsisprendžia kurti prieraišius santykius su kūdikiu. Prieraišiosios tėvystės esmė – kurti ir puoselėti stiprius ryšius tarp tėvų ir vaikų, auginti vaikus be prievartos ir ugdyti juose atjautos jausmą. Prieraišiosios tėvystės principai skatina elgtis su vaikais pagarbiai, maloniai ir oriai, kurti tokį ryšį su vaikais, kokį norėtume, kad jie kurtų su kitais žmonėmis. Prieraišioji tėvystė nėra nauja idėja, iš esmės – tai sugrįžimas prie instinktyvaus mūsų protėvių elgesio. Daugiau info: http://prieraisiojitevyste.lt/

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija