vaiku nesiojimasLaisvajame universitete (LUNI) svečiuojasi Prieraišiosios tėvystės centras (PTC), kviečiantis pasikalbėti alternatyvaus vaikų auginimo bei priežiūros temomis. Vasario 9 d., ketvirtadienį, 17 val., rengiama antroji PTC paskaita, skirta susipažinti su vaikų nešiojimu. Renginys vyks Energetikos ir technikos muziejaus rūsyje, Rinktinės g. 2, Vilniuje (netoli Mindaugo tilto ir buvusių Sporto rūmų).

Renginys Facebooke

Susitikimo metu su antropologe Audrone Daraškevičiene kalbėsime, kodėl ir kada žmonės liovėsi nešioti savo vaikus ir kada atsirado pirmieji vežimėliai, kaip yra gyvūnų pasaulyje ir kaip – šiuolaikinių žmonių, ką nešiojimas teikia tėvams, o ką – vaikui, kas yra „kengūros metodas“ ir kodėl jis taikomas pažangiausiose pasaulio ligoninėse.

LR Seime kabo nuotrauka, kurioje užfiksuota tarpukario Lietuvoje, Alytuje, susirinkusi žmonių minia. Įstabesnis žiūrovas joje įžvelgs moterį – ant savęs ji neša vaiką, ne rankose, bet surištą skara. Tokią pat moterį matome B. Buračo fotografijoje. Sakote, Lietuva – ne Afrika, to negali būti?..

Tačiau – kai vieni tėvai varžosi, kurie brangesnį ir daugiau priedų bei funkcijų brangesnį vežimą nupirko savo atžalėlei, toms atžalėlėms ramiai miegant čiulptukais užkištomis burnelėmis po plastiko gaubtais ir ekologiškos vilnos apklotėliais, kiti tėvai rišasi vaikus nešynėmis ir atvirais veidais keliauja tyrinėti pasaulio. Vis dėlto vaikus nešynėse nešiojantys tėvai dažnai sulaukia kritikos, kad eksperimentuoja su savo vaikais ir pratina juos būti nesavarankiškais. Daugiau info: Audronė Daraškevičienė. Lietuviškoji nešyklių tradicija

Prieraišioji tėvystė – tai tokia tėvystės rūšis, kai tėvai sąmoningai apsisprendžia kurti prieraišius santykius su kūdikiu. Prieraišiosios tėvystės esmė – kurti ir puoselėti stiprius ryšius tarp tėvų ir vaikų, auginti vaikus be prievartos ir ugdyti juose atjautos jausmą. Prieraišiosios tėvystės principai skatina elgtis su vaikais pagarbiai, maloniai ir oriai, kurti tokį ryšį su vaikais, kokį norėtume, kad jie kurtų su kitais žmonėmis. Prieraišioji tėvystė nėra nauja idėja, iš esmės – tai sugrįžimas prie instinktyvaus mūsų protėvių elgesio. Daugiau info: http://prieraisiojitevyste.lt/

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija