diemedisLaisvasis universitetas (LUNI) pradeda paskaitų ciklą, per kurias bus susipažįstama su alternatyvaus švietimo idėjas propaguojančiomis Lietuvos mokyklomis. Pirmasis susitikimas, vyksiantis vasario 20 d., pirmadienį, 18 val., VU Chemijos fakulteto 125 aud., skirtas pažinčiai su 1995 m. įkurta vaikų menine studija „Diemedis”, praeitais metais pakvietusia vaikus į pradinę mokyklą. Renginyje dalyvaus „Diemedžio“ steigėja kompozitorė Rasa Dikčienė ir šios mokyklos direktorius Virgilijus Pupeikis.

„Diemedis” buvo įkurtas jauniems menininkams bei pedagogams ėmus įgyvendinti nestandartinį sumanymą – ugdyti mažylius meninės veiklos pagrindu, organizuojant ir propaguojant jų kūrybą šeimose bei miesto kultūros gyvenime. Jis buvo pirmeivis, įgyvendinantis modernias 0-2 amžiaus vaikų meninio ugdymo programas. Pagrindinė „Diemedžio“ mokytojų nuostata – nuolat stebėti vaikus (stebėtis jais) ir ugdyti menais (nuolat mokytis kaip ugdyti) – nepakito ligi šiolei.

Renginys Facebooke


 

Paskaitos garso įrašas:

{rawcontent rc=20}

kitų paskaitų garso įrašus galite rasti čia - http://luniaudio.4shared.com/



 


„Diemedyje“ veikia šeimos studija 0–3 metų amžiaus vaikams. 3–7 metų amžiaus vaikai gali ištisus metus lankyti menų mokyklėlę-darželį. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. savo veiklą pradėjo „Diemedžio“ pradinė mokykla. Kiekvienais metais „Diemedžio“ užsiėmimuose ir meniniuose projektuose dalyvauja nuo 40 iki 60 ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų. „Diemedžio“ vaikai du kartus per metus stato muzikinius šokio, lėlių spektaklius, kuriuos pristato Vilniaus teatrų scenose, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose.

Susitikime kalbėsime apie tai, ko „Diemedžio“ bendruomenė nuolat mokosi bendraudama su vaikais. Kaip keitėsi jos veikla ir darbo formos? Kaip „Diemedis” išaugo iki pradinės mokyklos pirmosios klasės ir kodėl tai truko taip ilgai – net 17 metų? Ką visą dieną veikia „Diemedžio“ mokiniai? Kodėl svarbus meninis ugdymas ikimokykliniame ir pradiniame ugdyme? Kaip vyksta meninio ugdymo užsiėmimai? Kaip „Diemedžio” daržas ir paukščių lesyklėlė susiję su vaikų meniniu ugdymu? Ką pradinei mokyklai reiškia „Diemedyje“ vyraujanti „namų“ aplinka?

„Diemedžio” vadovai tikisi, kad ši diskusija jiems padės atsakyti į dar vieną klausimą – ar „Diemedį” galime vadinti alternatyvaus ugdymo mokykla? Daugiau apie šią mokyklą: http://www.diemedis.lt/
apie_mus.htm

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija