1986 kineBalandžio 5 d., ketvirtadienį, 17 val., Laisvasis universitetas (LUNI) tęs paskaitų ciklą apie revoliucinius 1968 m. įvykius Europoje. Šį kartą paskaita bus skirta 1966-1970 m. Prancūzijos ir Čekoslovakijos kinematografui. Apie 1968-ųjų neramumų pranašystes bei atgarsius prancūzų ir čekų-slovakų kine papasakos sinefilas Darius Pocevičius. Paskaita bus gausiai iliustruota to meto vaidybinių bei dokumentinių filmų ištraukomis. Renginys vyks Energetikos ir technikos muziejaus rūsio salėje, Rinktinės g. 2, Vilniuje.
1968 m. įvyko du pasaulinės svarbos įvykiai: Paryžiaus studentų revoliucija ir demokratinio komunizmo eksperimentas, vėliau pavadintas „Prahos pavasariu”. Tų metų gegužę prasidėjęs Prancūzijos studentų sukilimas buvo užgniaužtas konservatyvių miesčionių, o sukilusius Čekoslovakijos gyventojus 1968 m. rugpjūtį tankais sustabdė sovietų vadovybė, sėdėjusi Kremliuje.

renginys Facebook'e

Abu šie politiniai įvykiai buvo tampriai susiję su svarbia to meto kultūros apraiška – kinematografu. Visuomenės pokyčiai, išsilieję neramumais gatvėse, buvo išpranašauti abiejų šalių režisierių kino juostose. Progresyvūs prancūzų režisieriai tiesiogiai solidarizavosi su maištaujančiais studentais ir nutraukė 1968 m. gegužę turėjusį vykti tarptautinį Kanų festivalį. Vėlesni revoliucijų pralaimėjimai atsispindėjo niūriomis apokaliptinėmis juostomis.

Lektorius tikisi, kad auditorijai bus įdomu palyginti skirtingo žanro, bet tiems laikams labai novatorišką prancūzų bei čekų-slovakų kiną.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija