Sarunas NavickisSausio 15 d., ketvirtadienį, Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje svečiuosis rašytojas, visuomenės veikėjas ir verslininkas Šarūnas Navickis. Lektorius yra parašęs keletą romanų, išleidęs eilėraščių rinkinį, paskelbęs nemažai straipsnių žiniasklaidoje, organizavęs kelias pilietines akcijas. Apsilankęs LUNI užsiėmimuose apie „Zeitgeist“ filmą, jis mielai sutiko pratęsti ir savaip interpretuoti, atrodo, amžinas žmonijos problemas, su kuriomis susiduria laisva asmenybė visuomenėje.

Š. Navickio pranešimo tema: „Individas ir kolektyvas (pagrindinių principų apžvalga)“. Lektorius kalbės apie žmogaus (asmens) ir valstybės (kolektyvo) santykius, nusakys šių santykių prioritetus, bandys atsakyti į klausimus: kas yra asmenybė? kokia jos motyvacija visuomeniniame gyvenime? kas yra valstybė - piliečių sutarties išraiška ar sąlygini darinys? kaip mūsų visuomenėje iliuzijos virsta realybe ir įtvirtinamas melas?

Kalbėtojas remsis asmenine patirtimi, logika ir spekuliatyviais samprotavimais, tačiau primena, kad neužmirš ir Šventojo Rašto. Jis atsargiai įspėja: „Pristatymas, kurį naudosiu, yra veikiau neįprastas“. LUNI paskaita vyks Universiteto g. 3, Vilniuje, Vilniaus Universiteto centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje.

Nagrinėjami klausimai:

1. Žmogaus (asmens) ir valstybės (kolektyvo) santykis: kas svarbesnis, kas pirmesnis, kieno interesams turėtų būti teikiamas pirmumas ir kodėl?

2. Asmens savoka, motyvacija ir jos pagrindimas ir/ar kilmė: Dievo veiklos pasekmė, logika paremtas apsisprendimas, auklėjimas ir reklama, etc.?

3. Valstybės (kolektyvo), kaip sutartinio/sąlyginio darinio apibrėžimas: iliuzijos virtimas realybe arba melo įtvirtinimas, kokie argumentai populiariausi.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija