Linas Tranas

Linas Tranas – „Guggenheimo matomumo grupės“, susibūrusios 2008 m. vasarą vykusių meninių dirbtuvių, narys. Nomedos ir Gedimino Urbonų inicijuotose dirbtuvėse daugiausia dirbo studentai, buvo surinkta gana nemažai medžiagos apie Guggenheimo-Ermitažo muziejaus projektą. Grupės veikla/jos rezultatai turėjo išsivystyti į tam tikrą baigtinę formą, tačiau grupės iniciatyva ilgainiui užgeso. Liko grupės surinkta informacija ir toliau vystomas muziejaus projektas. Lektorius L. Tranas yra studentas, tačiau šiemet niekur oficialiai nestudijuoja, užsiima saviveikla.

Užsiėmimas „Tyliai besipildantis Guggenheimo ir Ermitažo stebuklas" vyks gruodžio 22 d., antradienį, 18: val., klube „Satta", Vilniaus g. 16 (greta „Lietuvos ryto" redakcijos), Vilniuje.

 

Tyliai besipildantis Guggenheimo ir Ermitažo stebuklas

Šio užsiėmimo/pasakojimo tikslas – gyvai priminti ir pasikalbėti apie prieš kelerius metus pradėtą, tai guviau, tai tyliau, bet, rodos, bevykstantį Guggenheimo-Ermitažo muziejaus Vilniuje projektą. Tai svajonė/viltis/objektas, kuri/s, anot projekto autorių, išgelbės Vilnių tiek finansiškai, tiek kultūriškai: pritrauks milijonus užsienio turistų, Vilnių iš ramaus provincijos miesto pavers pasaulio avangardo sostine.

Deja, nuo pat pirmo viešo paskelbimo apie projektą, jį lydi kad ir tylios (ar nutildomos) diskusijos apie jo prieštaringumą. Ir jos aprėpia bene kiekvieną projekto aspektą: reikalingumą miestui, finansinį, kultūrinį, architektūrinį, politinį, teisinį ir t. t. Visgi projekto iniciatoriai į klausimus ar kritiką dažniausiai atsako (jei išvis tai daro) vis tais pačiais abstrakčiais lozungais arba niekuo nepagrįstais teiginiais. O projektas keliauja toliau, tačiau, atrodo, slapta nuo visuomenės akių.

Tad tie neatsakyti klausimai vis dar išlieka aktualūs ir verti dėmesio. Todėl užsiėmime ir pabandysime apžvelgti tiek juos, tiek ir oficialųjį projekto pristatymą – teigiamas ir neigiamas puses, bei padiskutuoti apie patį projektą ir apie galimas alternatyvas jam.

Šiokios tokios informacijos apie „Guggenheimo matomumo grupę“ galite rasti www.vilma.cc/2G/

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija