LUNI stovykla MusteikojeKviečiame į pirmąją LUNI vasaros stovyklą, kuri vyks liepos 10-12 dienomis (penktadienį - sekmadienį) etnografiniame Musteikos kaime netoli Marcinkonių. Pirmųjų stovyklautojų lauktume nuo penktadienio, liepos 10 d., dvyliktos valandos, ir norėtume, kad visi svečiai išvyktų sekmadienį iki pietų. Pirmųjų užsiėmimų pradžia - liepos 10 d., penktadienį, 18:00 val.

Musteika – gatvinis kaimas Dzūkijos nacionaliniame parke, Varėnos rajono pietuose, 12 km į pietus nuo Marcinkonių ir 4 km į rytus nuo Kabelių. Kaimas paskelbtas architektūros paminklu. Netoli kaimo plyti Čepkelių raistas, kuriame gausu retų augalų ir gyvūnų. Iš visų pusių kaimą supa miškai, daugiausia pušynai.

Į šiaurę nuo Musteikos telkšo tvenkiniai, per kaimą teka pavasariais ištvinstantis Musteikos upelis. Kaime yra daug kelminių avilių, greta kaimo – drevėtų pušų, o už 4 km į šiaurės rytus nuo kaimo – pusantro kilometro ilgio senovinės bitininkystės takas. 2006 m. kaime įsteigtas drevinės bitininkystės muziejus, jame pastatyta klėtelė iš tašytų rąstų. Artimiausia parduotuvė už maždaug 10 kilometrų. Už 8 km yra ežeras.

Musteikos planasVykti į Musteiką patogiausia automobiliu arba traukiniu.

Automobiliu iš Vilniaus reikia važiuoti magistraliniu keliu A4 Vilnius-Varėna-Gardinas iki Senosios Varėnos ir pasukti į Varėną, iš Varėnos vykti Marcinkonių kryptimi, pravažiuoti Marcinkonis ir už 12 km pasiekti kelio ženklą su užrašu „Musteika". Toliau klaidžioti nebereikėtų, ten jus pasitiktume.

Traukiniu iš Vilniaus reikia vykti iki Marcinkonių. Traukinys Vilnius-Marcinkonys kursuoja tris kartus per dieną. Nuo Marcinkonių iki Musteikos reikia keliauti autostopu, paprašyti pavėžėti draugų arba pėdinti 12 km pėsčiomis - kelis kilometrus plentu, o vėliau žvyrkeliu.

Vilnius - Marcinkonys

5:53 val. - 7:53 val. 10:00 val. - 12:04 val. 14:55 val. - 16:55 val.

Marcinkonys - Vilnius

8:04 val. - 10:09 val. 12:37 val. - 14:41 val. 17:17 val. - 19:22 val.

Iš Alytaus į Marcinkonis, o juo labiau į Musteiką nekursuoja joks autobusas, todėl norint atvykti iš šio miesto, tektų pirmiausia pasiekti Kauną arba Vilnių ir vėliau sėsti į traukinį.

Preliminarus užsiėmimų planas

Liepos 10 d. penktadienis

Nuo 12:00 iki 17:00 val. - atvykstame, statome palapines, įsikuriame, gaminame valgį.

17:00 val. Bendri susipažinimo pietūs.

Apvalus stalas18:00 val. Apskritojo stalo diskusija „LUNI organizacijos perspektyvos“. Moderuoja Arnoldas „Nindzė“ Blumberg.

LUNI, kaip ir daugelis neformalių judėjimų, susiduria su įvairiomis organizacinėmis ir materialinėmis problemomis. Kviečiame padiskutuoti ir aptarti viešosios įstaigos steigimo perspektyvą kaip vieną iš galimų organizavimosi būdų, užtikrinančių LUNI gyvavimą. Nors VšĮ steigimas gali turėti neigiamų aspektų, diskusijoje bandysime pasverti tokio pasiūlymo praktines ir idėjines puses, pvz. kaip užtikrinti, kad VšĮ būtų tiesiog įrankis įgyvendinti LUNI tikslus, o ne atvirkščiai.

Darius pocevicius-foto20:00 val. Videodiskusija „Kodėl studentai okupuoja universitetus?“ Moderatorius Darius Pocevičius.

Paryžiaus studentų taktika per 1968-ųjų gegužės sukilimą. Ką žada 1999 m. prasidėjęs Bolonijos procesas - sukurti bendrą Europos aukštojo mokslo erdvę ar sujungti universitetus į vieną centralizuotą kvalkifikuotos darbo jėgos gamyklą? Universitetų užėmimas kaip radikaliausias studentų pasipriešinimo metodas. Video: Nantero ir Sorbonos universitetų užėmimas 1968 m. gegužę, Londono Queen Mary koledžo užėmimas 2009 m. vasarį, Zagrebo universiteto užėmimas 2009 m. balandį, Londono universiteto užėmimas 2009 m. birželį.

Nuo 21:30 val. Šokiai-pokiai ir kitos linksmybės

Liepos 11 d., šeštadienis

10:00 val. Pusryčiai

evaldas balciunas11:00 val. Poleminė diskusija „Ką gali anarchizmas“. Moderatorius Evaldas Balčiūnas.

Pamėginsime aptarti, kaip veikia principai: „Grožį - į gatves“, „Būkim realistai - reikalaukim neįmanomo“, „Netikėk niekuo, kam virš 15(20)(30)“, „Maištauti dėl kaifo“, „Tu žmogus ar pelė? Priešinkis“, „Nei dievų, nei šeimininkų“, „Kas buvo nieks, tas taps viskuo“, „Vėjas iš užpakalio nugalės vėją į užpakalį“, „Kovoje įgysi savo teises“, „Pasidaryk pats“, „Solidarumas - tai savitarpio pagalba“ Įspėjimas: vaikams, teisėsaugos pareigūnams ir neturintiems vaizduotės bei humoro jausmo diskusijos turinys gali būti žalingas.

12:30 val. Ekskursija į Musteikos bitininkystės muziejų.

15:00 val. Pietūs

Arnoldas nindze blumberg16:00 val. Eksperimentinis koledžas (EXCO) - eksperimentas ar rimta alternatyva? Lektorius Arnoldas „Nindzė“ Blumberg.

Eksperimentinis koledžas (EXCO) įkurtas 2006 m. Mineapolyje ir St. Paulyje (JAV), Jis tęsia nemokamo, altenatyvaus mokslo tradicijas, ypač išpopuliarėjusias septintajame dešimtmetyje vykusių socialinių permainų metu. Paskaitoje apie EXCO bus dalinamasi patirtimi, sėkmėmis ir problemomis, kurios iškyla organizuojant nemokamą mokslą, įskaitant idėjines, finansines ir organizacines šio reikalo puses. Paskaitos tikslas - supažindinti LUNI dalyvius su panašios iniciatyvos organizaciniais ir idėjiniais pasiekimais bei pasisemti idėjų, pritaikytinų Lietuvoje.

Kulbokaite Vaiva18:00 val. Spalvos suvokimo kelias ir ypatumai. Lektorė Vaiva Kulbokaitė.

Vaiva Kulbokaitė šiais metais įgijo fiziko bakalauro kvalifikacinį laipsnį VU, baigiamajame darbe nagrinėjo žmogaus spalvų suvokimo mechanizmus. Be mokslo aktyviai užsiima organizacine veikla: kasmet prisideda prie FiDi („Fizikų dienos“) šventės kūrimo, trečius metus iš eilės organizuoja šachmatų mėgėjų turnyrą Ostapo Benderio taurei laimėti, koordinuoja ekologinę jaunimo iniciatyvą „Žalioji karta“. Užsiėmimo metu mėginsime atsakyti į klausimus:

1. Kas yra šviesa? a. Elektromagnetinės bangos 480-780 nm, b. Kvantai.

2. Kas lemia objekto spalvą? a. Atspindžio spektras, b. Sugerties spektras, c. Ruda – tai tamsiai geltona.

3. Spalvos suvokimo kelias: a. Atvirkščio vaizdo projekcija tinklainėje, b. Šviesos sugertis: kūgeliai ir lazdelės, c. Informacijos apdorojimas tinklainėje, d. Smegenų sritis, atsakinga už vaizdo suvokimą.

4. Optinės iliuzijos: a.Spalvinio fono įtaka spalvų suvokimui, b. Kontrastai, c.Benham`o diskas, d. Kas mato realybę: spektrometras ar žmogus?

5. Regos mechanizmo nagrinėjimo svarba: a. mokomės iš gamtos – tobuliname foto, video aparatus, b. klinikinė svarba – dirbtinė akies tinklainė, c. naujos laidos apšvietimo problema – LED integravimas žmogaus buityje.

20:00 val. Vakarinis kino seansas. Jean-Luc Godard „Week End“ (1967) arba Shuji Terayama „Throw Away Your Books, Rally into the Streets!“ (1971)

Godard weekendJean-Luc Godard „Week End“ (1967). Kruvina burleska su košmariško smurto ir gyvuliško sekso vaizdeliais, papuoštais Marxo „Kapitalo“ citatomis. Kamera nepaliaujamai stebi, kaip savaitgaliams įprastas tvarkingas automobilių kamštis pamažu virsta beprasmiškomis skerdynėmis ir sudaužytų automobilių kapinėmis. Vartojimas aukščiau visko! Gera apšvarinti pakelės lavoną, dar geriau – išdulkinti kelyje pasipainiojusią lolitą. Įsijautę į kovą už vietą po saule, buržujai kaip pasiutę šunys drasko pasaulinės kultūros lobyną. Mocartas ištremiamas į fermą, Alisa iš veidrodžių karalystės paniškai sprunka miškan. Situaciją išgelbėti gali tik laukymėje pasirodę petingi laisvės fronto partizanai, praktikuojantys kanibalizmą ir moterų išniekinimą.

Terayama rallyShuji Terayama „Throw Away Your Books, Rally into the Streets!“ (1971). Shuji Terayama (1935-1983)- kultinis japonų režisierius, avangardistas, situacionistas, anarchistas. Jo filmas „Mesk knygas, varyk į gatvę!“ vaizduoja nelinksmą japonų vaikinuko gyvenimą. Jo tėvas - girtuoklis, močiutė - vagilė, o sesuo visur tamposi kiškutį. Nykūs proziniai gyvenimo vaizdai keičiami gatvių mūsšių vaizdais - demonstrantai degina vėliavas, mylisi gatvėse, rodo nuogybes ir rūko žolytę. Aplinkui kunkuliuoja jaunimo maištas, tačiau sistema nuo to nė kiek nesikeičia. Šūksniai „Išeik į gatves!“ pamažu ima tilti, simbolizuodami 1968-ųjų maištininkų pralaimėjimą. Filmo finale visi aktoriai išeina į priekį ir demonstratyviai pareiškia: „Na, mes esame aktoriai, o viskas, ką matėte, buvo netiesa. Jūs be reikalo tiek pergyvenote. Kam žiūrėti šį melą, kai laikas išeiti į gatves?“

Nuo 21:30 val. Šokiai-pokiai ir kitos linksmybės ______________________________________________________________________________________

Liepos 12 d., sekmadienis

10:00 val. Pusryčiai ir išvykimas

Praktiška informacija

Prašome atsivežti palapines, miegmaišius ir maisto. Artimiausia parduotuvė už maždaug 10 kilometrų! Jei atvykote į Marcinkonis ir nenorite kėblinti 12 km, paprašykite organizatorių , kad jus atvežtų automobiliu. Kreipkitės į Gediminą tel. 8 687 53591.

Kiti naudingi telefonai:

Akademinių užsiėmimų organizatorius Darius, tel. 8 699 64287 (siūlyk teorinius ir praktinius užsiėmimus)

Laisvalaikio ir sportinių užsiėmimų organizatorius Karolis, tel. 8 626 66542

Sodybos šeimininkas Mantas, tel. 8 693 88255

Visais rūpimais klausimais rašyk: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija