b_850_315_16777215_00_images_2013_luni_vilnius_literatura.jpg
Spalio 28 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su literatūros, muzikos ir kitų dalykų kritike Emilija Visockaite, kuri skaitys paskaitą „Nuobodžioji lietuvių literatūra". Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Emilija Visockaitė. Nuobodžioji lietuvių literatūra by Luni_Vilnius on Mixcloud

Lietuvių literatūra yra nuobodi. Ten nieko nevyksta (lygiai kaip ir lietuviškame kine). Jei kas ir vyksta, tai būtinai kaimo pirkioje arba tarp trijų beržų. 85 procentus kiekvienos lietuviškos knygos užima gamtos aprašymai su gausybe tarmiškų žodžių. Lietuvių literatūra tinka tik kankinti paauglius mokykloje.

Iš kur mes traukėme šiuos stereotipus? Kodėl manome, kad lietuvių literatūrą reikia skaityti nebent iš gailesčio ar patriotizmo? Jei truputį pakeistume žiūrėjimo perspektyvą ir nedėliotume autorių pagal gimimo metus ar kūrinių pagal abėcėlę, o išilgai prapjautume literatūros bloką keliose vietose, gal ir patys nustebtume.

Kurių autorių knygose daugiausia erotikos – Vaižganto, Sluckio, Pūkelevičiūtės? Kokia yra lietuviškoji fantastika – nuo Šeiniaus iki Tapino? Kaip rašytojai save įsivaizduoja dienoraščiuose? Kokie yra tipiški lietuvių literatūros vyras ir moteris?

Lektorė yra baigusi semiotikos magistro studijas VU, dirba kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas".

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija