b_850_315_16777215_00_images_2013_luni_vilnius_marksizmas.jpg
Gruodžio 9 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su filosofijos mokslų daktaru Michailu Bugakovu, kuris skaitys paskaitą „Marksizmo teorija ir dabartinis socialinių mokslų glamūras". Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Michailas Bugakovas. Marksizmo teorija ir dabartinis socialinių mokslų glamūras by Luni_Vilnius on Mixcloud

Marksizmas padarė milžinišką poveikį žmonijos socialinei teorijai bei praktikai ir tarp visų socialinių teorijų įgijo daugiausiai tikro moksliškumo bruožų. Jo istorinis likimas, keliai ir klystkeliai – sudėtingas ir dialektiškai prieštaringas procesas. Kita vertus, pačiame marksizme nuo pat pradžių buvo užprogramuotas prieštaravimas tarp marksistinės metodologijos ir marksizmo teorijos. Tuo pačiu ir marksizmo teoriją reikia skirti nuo asmeninių K. Marxo bei F. Engelso įsitikinimų bei jais paremtų kai kurių pasisakymų ir prognozių.

Remiantis marksistine metodologija bei teorija šiandien galima pastebėti ir naujo „postmodernistinio" kapitalizmo rezervus. Marksizmo metodologijos moksliškumas išryškina glamūrinį dabartinių socialinių mokslų pobūdį. Glamūrinis požiūris į realybę – tai paviršutiniškas bei komentatoriškas jos reiškinių fiksavimas, atliekamas nesigilinant į reiškinių esmę, neanalizuojant šaknų, nenurodant priežastinių ryšių bei sąsajų ir neatsižvelgiant į jų kontekstą.

Dabartinė socialinių mokslų situacija diskredituoja ne tik patį mokslą, bet ir rimtai kenkia visuomenės pažangos procesui. Visuomeninė sąmonė grįžta į praeities nemoksliškumo, antimoksliškumo ir pseudomoksliškumo spąstus, tuo tarpu žmonija žengia į ateities kosmizmo ir noosferos mokslinių problemų sūkurį.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija