b_850_315_16777215_00_images_2013_luni_kaunas_gyvunu_teises.jpg
Tarptautinės gyvūnų teisių dienos proga Vilnaus LUNI kviečia į paskaitą „Gyvūnų teisės iš etikos perspektyvos", kurią skaitys pradedantysis sofistas Vainius Volungevičius. Renginys vyks gruodžio 11 d., trečiadienį, 18:30 val. baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Vainius Volungevičius. Gyvūnų teisės iš etikos perspektyvos by Luni_Vilnius on Mixcloud

Paskaitos tikslas – trumpai supažindinti su žymiausiais etines gyvūnų teisių problemas nagrinėjančiais autoriais (Peteriu Singeriu, Tomu Reganu, Gary'iu L. Francione'u), kartu padiskutuoti šiais svarbiais (bent jau gyvūnų teisių gynėjams) klausimais ir panagrinėti, kaip taikomoji etika bando spręsti konkrečius gyvūnų teisių klausimus.

„Sugebėjimas kentėti arba džiaugtis yra ne tik būtina, bet ir pakankama sąlyga sakyti, kad būtybė turi interesus ir, bent mažiausiai, norą nekentėti. Pavyzdžiui, pelė nenori būti spardoma, nes dėl to ji kentėtų." (Peter Singer „Gyvūnų išlaisvinimas")

„Gyvybės objektais" gali būti ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Jeigu gyvūnai patenkina šiuos reikalavimus, jie yra gyvybės objektai. Ir jeigu jie gyvybės objektai, tuomet jie turi teises kaip ir mes." (Tom Regan „Tušti narvai")

„Tai, kad gyvūnai yra nuosavybė, mums leidžia nekreipti dėmesio į jų norus ir sukelti jiems skausmą, kančią ar net mirtį, kai tai yra ekonomiškai naudinga." (Gary L. Francione „Įvadas į gyvūnų teises")

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija