LUNI išvyka dviračiais/autobusu: „Alternatyvios technologijos gyvai“

Balandžio 12 d., šeštadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į dviračių kelionę. kurios metu aplankysime Vilniaus priemiestyje netoli Pagirių pastatytą neįprastą molinį namą ir gyvai susipažinsime su alternatyviomis „pasidaryk pats“ technologijomis.

Renginys Facebook'e

Dviratininkai išvyksta 14 val. iš aikštelės prie Vilniaus geležinkelio stoties kasų. Paskaitos „Alternatyvios technologijos gyvai“ pradžia – 15 val. Planuojama trukmė – apie 2 val. Siūlykite, ką dar galėtume aplankyti grįždami į Vilnių.

Neturintys dviračių gali atvykti 78 maršruto autobusu „Stotis – Pagiriai“: http://bit.ly/1qe7NXg. Išvykti reiktų 13:44 val., važiuoti iki galutinės Pagirių stotelės, o tada apie 2 km pėsčiomis eiti iki Kopūstėlių g. 16 namo.

Molinio namo statytojas Robertas Bartašius papasakos apie pigias ir efektyvias technologijas, kurias pritaikė savo name:

– kompostuojantį tualetą, kurio įrengimui užtenka keliasdešimt litų, kuriam nereikia nei kanalizacijos, nei valymo įrenginių, nei vandens, nei elektros, kuris yra patogus, higieniškas ir aprūpina vertingu kompostu;
– požeminę pelkę, kuri patikimai valo iš vonios ir virtuvės atitekantį užterštą vandenį ir neskleidžia jokio kvapo, o išvalytu vandeniu papildo vietoje įrengtą vandens telkinį;
– sliekų bokštą, kuris efektyviai perdirba virtuvės atliekas ir paverčia jas vertingomis biologinėmis trąšomis;
– nedidelę mobilią vištidę devynioms vištoms, kuri ištisus metus aprūpina kiaušiniais keturis žmones;
– išardomą pirtį, kurioje galima mėgautis kokybišku dūminei pirčiai būdingu garu;
– pigią namo apšildymo sistemą, kuri naudoja saulės energiją;
– ir kitus „pasidaryk pats“ stiliumi įgyvendintus sprendimus.

Daugiau apie Roberto statytą namą: http://bit.ly/1ioJjWo
Roberto tinklaraštis: http://rb.blogas.lt/
Namas prieš 6 metus: http://bit.ly/1hwUnOL

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija