b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_veltedziai_ir.jpg

Balandžio 16 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su ekonomistu, socialinių mokslų daktaru ir profesoriumi Romu Lazutka. Paskaitos tema: „Veltėdžiai ir visuomenei naudinga veikla pokomunistinėje (?) Lietuvoje". Renginys vyks 18:30 val. baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

 Lietuvoje nekuriamas darbą įtraukiantis ekonomikos modelis (ekonomikos augimo lyderystė sugyvena su dviženkliu nedarbo lygiu). Didelė bedarbystė ir darbuotojų neorganizuotumas atpigina darbą (darbo užmokesčiu atsiliekam nuo ekonomiškai silpnesnių šalių), tačiau dar didesniam darbo nuvertinimui šiek tiek trukdo neformali rinka ir socialinė sauga. Pastaroji buvo kuriama kopijuojant Vakarų šalių patirtį.

Pastaruoju metu atgaivinta komunistinio periodo propaganda apie veltėdžiavimą (jį sovietai ne tik smerkė, bet ir už jį baudė) ir visuomenei naudingą veiklą (suprask, kad darbas, už kurį tenka mokėti algą, yra visuomenei nenaudinga veikla). Propaganda yra neekonominis darbo jėgos pasiūlą didinantis instrumentas (kam didinti algas, pigiau TV laidoj iškoneveikti bedarbį).

Pažangos priešu paskelbti „pašalpininkai", socialiniai darbuotojai pasitelkiami ne socialiniam rėmimui, ne socialinei integracijai, bet uždarbių bei gyvenamosios vietos inspektavimui ir nepaklusniųjų socialiniam atskyrimui. Profesionalus socialinis darbas – rinkos ekonomikos ir demokratinės politikos kūrinys. „Realaus socializmo" visuomenei jo nereikėjo, nes socialinių problemų nebuvo – tik veltėdžiavimas. Pirmyn!

Po renginio lunatikus į bendrą vakarienę kviečia viešoji ne pelno, bet pokyčių siekianti įstaiga "Taškas" (Kražių 4 - 7).

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija