b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Vita_Petrušauskaitė._Romų_vaikai_nenori_mokytis.jpg

Balandžio 30 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Etninių tyrimų instituto ir Lietuvos socialinių tyrimų centro mokslo darbuotoja Vita Petrušauskaite, kuri papasajkos apie romų vaikų švietimą. Renginys vyks 18:30 val. baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Nors kalbant apie romų vaikų mokymąsi neretai pabrėžiama, kad ankstyvą vaikų iškritimą iš mokyklų nulemia kultūriniai romų bendruomenės bruožai, tyrimo rezultatai rodo, kad svarbu atsižvelgti į visų švietimo lauke veikiančių veikėjų veiksmus. Siekiant suprasti, kodėl visiems švietimo lauke dalyvaujantiems veikėjams – vaikams, tėvams, mokytojams, mokyklos administracijai, Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojams, savivaldybės švietimo skyriui ir kitiems – yra tiesiog lengviau, kai romų vaikų nėra švietimo sistemoje, buvo svarbu analizuoti gilesnę šio švietimo lauko struktūrą.

Pranešime pagrindinis dėmesys skiriamas visų švietimo lauko veikėjų pozicijų aptarimui ir romų vaikų galimybių tęsti mokslus įvertinimui. Tiriamo lauko išskirtinumas įvertinamas ir bendrame Lietuvos romų kontekste, aptariant naujausius 2011 m. surašymo duomenis.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija