b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Lietuviška_dviračių_infrastruktūra__kaip_dviratis_penkiais_ratais_ir_be_vairuotojo.jpg

Gegužės 7 d., trečiadienį, 18:30 val., "Misterijoje", Totorių g. 18, vyks Laisvojo universiteto (LUNI) diskusija apie dviračius ir kitas mažas transporto priemones. Labai subjektyvią nuomonę apie Vilniaus ir Klaipėdos dviračių infrastruktūros būklę bei jos vystymo tendencijas pristatys architektas Justas Ingelevičius.

Renginys Facebook'e

Rengiant Vilniaus miesto dviračių takų specialųjį planą tikimasi, kad iki 2020 metų išaugtų kelionių dviračiais skaičius, ir vasaros metu siektų 5 %. Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, šiuo metu šis skaičius tesiekia 0,6 %. Atsižvelgiant į tai, kad panašių tyrimų paklaida gali siekti 3 %, pagal dviračių naudojimą gerokai atsiliekame nuo lyderių. Palyginimui, Nyderlanduose kasdien dviratį naudoja 30 proc. žmonių, ir šis procentas nuolat auga.

Diskusijos metu svarstysime, ką reiktų daryti, jog dviračių ir kitų mažųjų transporto priemonių naudojimas Lietuvoje augtų.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija