b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Visi_mes_konformistai_Filmo_Aš_ir_kiti_1971_peržiūra.jpg

2014 m. rugsėjo 3 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į pirmąjį auditorinį naujųjų mokslo metų renginį. Žiūrėsime ir aptarsime retą dokumentinę 1971 m. juostą „Aš ir kiti“ („Я и другие“), kurioje nufilmuoti penki psichologiniai eksperimentai, parodantys aplinkinių žmonių ir autoritetų įtaką asmens nuomonei. Filmo peržiūra vyks baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje. Filmas bus rodomas rusų kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginys Facebook'e

Sunku patikėti, bet giliu sovietmečiu buvo atliekami gana modernūs psichologiniai eksperimentai, siekiantys parodyti socialinės aplinkos įtaką žmonių mąstymui. Psichologės Valerijos Muchinos eksperimentų rezultatai – pribloškiantys, nes akivaizdžiai demonstruoja, jog žmonės yra itin linkę į konformizmą ir labai lengvai baltą pavadina juoda.

Pabaigoje pažiūrėsime keletą amerikiečio psichologo Solomono Ascho eksperimentų, atliktų 1951–1962 m. Jie irgi rodo, kad žmonės greitai paklūsta aplinkinių nuomonei ir virsta lengvai manipuliuojama avių banda.

Filmo ištrauka:

{youtube}xPRyy3sX-M8{/youtube}

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija