Visi mes konformistai Filmo Aš ir kiti 1971 peržiūra

2014 m. rugsėjo 8 d., pirmadienį, 19:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į papildomą filmo peržiūrą, nes rugsėjo 3 d. visi žiūrovai į salę netilpo. Pakartotinai žiūrėsime ir aptarsime retą dokumentinę 1971 m. juostą „Aš ir kiti“ („Я и другие“), kurioje nufilmuoti penki psichologiniai eksperimentai, parodantys aplinkinių žmonių ir autoritetų įtaką asmens nuomonei. Filmo peržiūra vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje. Filmas bus rodomas rusų kalba su lietuviškais subtitrais.

Renginys Facebook'e


Sunku patikėti, bet giliu sovietmečiu buvo atliekami gana modernūs psichologiniai eksperimentai, siekiantys parodyti socialinės aplinkos įtaką žmonių mąstymui. Psichologės Valerijos Muchinos eksperimentų rezultatai – pribloškiantys, nes akivaizdžiai demonstruoja, jog žmonės yra itin linkę į konformizmą ir labai lengvai baltą pavadina juoda.

Pabaigoje pažiūrėsime keletą amerikiečio psichologo Solomono Ascho eksperimentų, atliktų 1951–1962 m. Jie irgi rodo, kad žmonės greitai paklūsta aplinkinių nuomonei ir virsta lengvai manipuliuojama avių banda.

Filmo ištrauka

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xPRyy3sX-M8{/youtube}

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija