Tomas Rekys. Kuo JAV skiriasi nuo Sovietų Sąjungos?

2014 m. rugsėjo 29 d., pirmadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su penkiolika metų JAV gyvenančiu publicistu Tomu Rekiu, kritiškai vertinančiu ir sovietinį, ir amerikinį gyvenimo būdą. Pokalbio tema: „Kuo JAV skiriasi nuo Sovietų Sąjungos?". Renginys vyks 18 val. VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Filologo išsilavinimą turintis T. Rekys emigravo į JAV prieš pat 2000 metus. Amerikoje, kaip ir absoliuti dauguma jo amžiaus „herojų", dirbo pačius įvairiausius darbus – nuo šlavėjo iki vairuotojo. Šiuo metu dirba apsaugininku vienoje Čikagos mokslinėje įstaigoje. Budėdamas per dienas ir naktis, jis randa laiko apmąstymas ir užrašams. Nuo 2003 m. mėnraštyje „Metai" publikuojamas jo straipsnių ciklas „Laiškai iš Amerikos". 2013 m. pasirodė T. Rekio prisiminimų knyga „Sovietų armijoje".

 

Poleminio pokalbio „Kuo JAV skiriasi nuo Sovietų Sąjungos?" ašis – valstybės ir individo santykis abiejose sistemose. T. Rekio nuomone, abi imperijos apibrėžiamos kaip skirtingos visais aspektais, tačiau jos labai panašios individo laisvių ir teisių atžvilgiu, skiriasi tik poveikio individui metodai.

„Atvykęs prie Mičigano ežero iškart pastebėjau įspėjantį užrašą „No Swimming, No Wading, No Boating". Tada pasakiau sau: čia ta pati SSRS!", – prisimena T. Rekys.

T. Rekio įžvalgos apie Ameriką:


http://bit.ly/1rmRMR2
http://bit.ly/1xdEzNW

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija