seks

 

2014 m. spalio 1 d., trečiadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į VDU Sociologijos katedros doktorantės ir VU Lyčių studijų centro lektorės Darjos Lyzenko paskaitą apie seksualumo sociologiją. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Seksualumas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip asmeninė, privati, netgi intymi tema, apie kurią jeigu ir kalbama, tai tik su geriausiais draugais. Tačiau viskas nėra taip paprasta ir vienareikšmiška. Seksualumas – tiksliau tai, kaip mes jį suprantame, – yra socialinis fenomenas, apimantis platų įvairių emocijų, veiksmų, tapatybių spektrą. Seksualumas pasitelkiamas siekiant įrėminti tiek mūsų pačių socialinę padėtį visuomenėje, tiek nubrėžti ribas tarp skirtingų žmonių tipų nurodant, kas yra „gerai“, o kas „blogai“.

Savo ruožtu seksualumo sociologija (kaip ir sociologija apskritai) leidžia atskleisti socialinius mechanizmus, sąveikas ir prasmes, kurios nulemia įvairias seksualumo sampratas, leidžia nustatyti ryšį tarp tariamai vien tik „asmeninių problemų“ ir bendresnių socialinių klausimų. Šioje paskaitoje bus aptariama seksualumo sociologijos ir socialinio seksualumo konstravimo raida, atsakoma į klausimą, kaip pats seksualumas konstruoja mūsų pasaulio matymą.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija