Mohammad Othman

 

2014 m. spalio 2 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su palestiniečiu Mohammadu Othmanu (Mohamedu Otmanu) – žmogaus teisių gynėju ir taikios rezistencijos aktyvistu. M. Othmanas papasakos apie 50 dienų trukusių Izraelio atakų pasekmes bei padėtį Gazoje po šio konflikto. Bendraujama bus anglų kalba. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Į taikų pilietinį judėjimą prieš okupaciją M. Othmanas įsitraukė jau daugiau nei prieš dešimt metų, kai jo miestelio žemes pagrasino nusavinti (o vėliau ir nusavino) vadinamoji „saugumo“ siena, t. y. beveik 900 km ilgio atskirties siena, nelegaliai pastatyta palestiniečių žemėse ir taip aneksuojanti Vakarų Kranto teritoriją.

M. Othmano ir kitų miestelio jaunuolių iniciatyva „Stop the Wall“ („Stabdyk sieną“, www.stopthewall.org) taikiais protestais sugebėjo pasipriešinti ir pakreipti sienos statymo trajektoriją už miestelio ribų. Per kelerius veiklos metus jo inicijuotas judėjimas paplito kituose Vakarų Kranto miestuose, kurių žemės yra nusavinamos statant šią sieną.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija