Pamiršti_Vilniaus_veidai_3_Ekstravagantiškasis_fotografas_Vitas_Luckus.jpg

Laisvasis universitetas (LUNI) tęsia paskaitų ciklą „Pamiršti Vilniaus veidai", kuriame kalbama apie nepelnytai pamirštus Vilniuje gyvenusius menininkus, visuomenės veikėjus ir šiaip įdomius žmones. Pirmojoje ciklo paskaitoje buvo prisimintas prieš srovę ėjęs rašytojas Juozapas Mackevičius (Józef Mackiewicz, 1902–1985), antrojoje – „prakeiktasis" Vilniaus poetas Michailas Didusenka (Михаил Дидусенко, 1951–2003).

Paskaitos vaizdo įrašas:

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=5gBXvRe-DLw{/youtube}

Renginys Facebook'e

2014 m. spalio 23 d., ketvirtadienį, kalbėsime apie maištingą ir ekstravagantišką fotografą, konceptualiosios fotografijos pradininką Lietuvoje Vitą Luckų (1943–1987). Renginys vyks 18 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje, Vokiečių g. 2, Vilniuje. Paskaitą „Ekstravagantiškasis fotografas Vitas Luckus" skaitys fotografijos istorikė Margarita Matulytė.

Vitas Luckus gimė Kaune, šio miesto meno mokykloje mokėsi tapybos. 1963 m. įstojo į Kauno fotografų klubą, buvo jo pirmininku. 1970 m. buvo priimtas į Lietuvos fotomenininkų sąjungą narys. Svarbiausi kūrinių ciklai: „Mimai" (1967–1971), „Kolegos" (1961–1987), „Pantomima" (1983). V. Luckus – vienas reikšmingiausių XX a. II pusės Lietuvos fotografijos meno kūrėjų, nutiesęs tiltą tarp tradicijos ir avangardo, tarp modernizmo ir postmodernizmo. Originalia kūrybos raiška jis gerokai išplėtė dominavusios estetikos ribas. V. Luckus kūrė ne tik meninę, bet ir taikomąją fotografiją: buvo vienas novatoriškiausių mados ir reklaminės fotografijos kūrėjų.

Garsėjo bohemišku gyvenimo būdu ir ekstravagantiškais poelgiais. Žmonai Taniai padovanojo liūtuką, kurį augino vietoj šuns ir vesdavosi pasivaikščioti po Vilnių. 1987 m. vieno vakarėlio metu dūrė peiliu į krūtinę jį sukritikavusiam žurnalistui ir iššoko pro 5 aukšto langą.

„Ištrūkti iš geležinių fotografijos gniaužtų! Akimirką atsiduoti baisiai sapno iliuzijai! Siūlau daugiau nei gyvenimo atspindėjimą – siūlau naują pasaulį, kurio ribos plečiasi tol, kol nesusilieja su mūsų proto ribomis." (Vitas Luckus)

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija