b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Michailas_Bugakovas._Geopolitinis_lūžis_ir_priešo_įvaizdis_politikoje.jpg

2014 m. spalio 27 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su filosofijos mokslų daktaru Michailu Bugakovu, kuris skaitys paskaitą „Geopolitinis lūžis ir priešo įvaizdis politikoje". Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Priešo įvaizdis ir šio įvaizdžio kūrimas – tai vienas galingiausių politinės mobilizacijos instrumentų bet kurioje visuomenėje. Šio instrumento naudojimas – nusistovėjusi politinė praktika, kurios reikšmė ypač padidėja įvairių krizių ir sukrėtimų laikotarpiais. Šiandien pasaulis kaip tik ir pergyvena tokį laikotarpį. Globali ekonominė krizė peraugo į geopolitinį karą. O kariaujama visada su priešais.

Deja, priešo įvaizdis – tai būtent įvaizdis. Kalbant postmodernia kalba, tai – simuliakras. Šia prasme visiškai nesvarbu, ar šis įvaizdis yra objektyvios realybės atspindys, ar tiesiog dirbtinai ir politizuotai sukurtas fenomenas, kuris pakeičia tikrovėje egzistuojančią realybę ir pats tampa realiai egzistuojančia tikrove.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija