b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Lukas_Devita._Tikrovės_konstruktorius.jpg

Paskaitos vaizdo įrašas:

{youtube}http://youtu.be/lvFIZxx3YhY{/youtube}

{youtube}http://youtu.be/Mq41gO09zDU{/youtube}

{youtube}http://youtu.be/K-ZOrcY8730{/youtube}

{youtube}http://youtu.be/6ulPV_oteSk{/youtube}

2014 m. lapkričio 17 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Luku Devita – publicistu ir pogrindiniu muzikantu, šiokiadieniais dirbančiu LNB Orientalistikos skaitykloje. Kalbėsime apie tikrovės konstravimą kaip šiuolaikinio pasaulio fenomeną. Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.n

Renginys Facebook'e

Tikrovės konstruktorius – tai popkultūros ir konservatyvaus mokslo suformuotos tikrovės peržiūra, išmontavimas ir naujų jungtinių modelių konstravimas, pasitelkus alternatyvios istorijos bei disidentinės politikos teiginius, žmonijos kilmės ir raidos teorijas, remiantis netradicinių mokymų požiūriais į sąmonę bei jos santykį su tikrovės lygmenimis.

Leisdamiesi į gilesnį pažinimą mes pralaužiame esamos tikrovės ribas – tos, kuri suformuota žiniasklaidos, mokslo, religijos bei atitinkamo kultūrinio programavimo. Nuvainikuodami kvailai ribotus tikrovės modelius, įgaliname save ir atgauname vidinę laisvę. Tai gerai supranta oficialaus pasaulėvaizdžio inžinieriai, matantys ir mūsų galią kurti pačią tikrovę.

Žiniasklaida daugiausia akcentuoja ne tai, kas vienija, o tai, kas išskiria ir skaido. Visa ko vienovės ir glaudžių tarpusavio ryšių supratimas priskiriamas sąmokslo teorijoms. Bet jei šis supratimas būtų pilniau išgyventas – jis pažadintų ir solidarizuotų žmoniją.

Tačiau kuo giliau mokslas neria į visatos tyrimų gelmę, tuo mažiau materialumo lieka tikrovėje, kol jos mažiausios dalelės ima apskritai neegzistuoti, stebėjimas tampa bendrakūrybiškumo aktu, o visa aprėpianti sąmonė atsiskleidžia kaip tikrovės pamatas. Patinka tai ar ne, bet mes išties susieti tarpusavyje, kaip ir su bet kuria vieta erdvėlaikyje. O tai labiau fizika nei religija.

Poetai žino, kvantinės fizikos meistrai atranda, amžių mistikai patiria, filosofas psichonautas Terence'as McKenna įvardija, kad šis pasaulis sutvertas iš kalbos ir žodžių. Tas, kad moka operuoti žodžiais, tas gali daryti su juo ką tik nori. Vadinasi, tikrovės pažinimas yra begalinis ir neišsemiamas.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija