Sociali dokumentika: „All Watched Over by Machines of Loving Grace“ („Palaimingos meilės mašinų stebimi“)

Lapkričio 24 d., pirmadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti ir aptarti dokumentinę britų scenaristo ir režisieriaus Adamo Curtiso juostą „All Watched Over by Machines of Loving Grace" („Palaimingos meilės mašinų stebimi"), pasakojančią apie bandymus kompiuteriais sukurti save reguliuojančią, stabilią santvarką, kurioje nebūtų jokio autoritarinio valdymo. Žiūrėsime pirmąją dokumentinės trilogijos dalį „Love and Power" („Meilė ir valdžia"). Filmas žiūrovų pageidavimu bus rodomas su angliškais arba rusiškais subtitrais. Peržiūra vyks baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

XX a. 9-ajame dešimtmetyje daugelis manė, kad kompiuteriai padės sukurti stabilų pasaulį, kuriame nebeliks vietos jokiems politiniams ir ekonominiams kataklizmams. Tikėta, kad internetas sukurs naują demokratišką visuomenę, kuriai nebereiks politinės valdžios. Milijonai žmonių kompiuterių tinklais bus sujungti į vientisą kibernetinį organizmą... Tačiau šias svajones į šipulius sudaužė dvi baisiausios žmonijos jėgos – meilė ir valdžia.

Pirmojoje trilogijos dalyje pasakojama apie du idealius pasaulius. Pirmąjį susikūrė entuziastų grupelė, 6-ajame dešimtmetyje susibūrusi aplink rašytoją Ayn Rand. Jie laikė save ateities žmonių prototipais, kurie gyvens vadovaudamiesi tik savo įgeidžiais bei norais. Antrasis pasaulis – globali utopija, kurią 9-ajame dešimtmetyje mėgino sukurti A. Rand pėdomis sekę Silikono slėnio verslininkai. Prie jų prisijungė ir ekonomistas Alanas Greenspanas, tikėjęs, kad kompiuteriai sukurs stabilią kapitalizmo sistemą...

Filmo anonsas:

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija