b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Inga_Vidugirytė._Vilnius_vaizduotės_žemėlapiai_tekstų_teritorijos.jpg

2014 m. gruodžio 17 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su VU Filologijos fakulteto dėstytoja Inga Vidugiryte. Pokalbio tema –„Vilnius: vaizduotės žemėlapiai, tekstų teritorijos". Renginys vyks baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Inga Vidugiryte. Vilnius: vaizduotės žemėlapiai, tekstų teritorijos by Luni_Vilnius on Mixcloud

Pastaraisiais metais pasaulyje pradėjo atsirasti skaitmeninių literatūros žemėlapių, kurie kartografuoja fiktyvią vieno ar kito literatūrinio kūrinio erdvę. Jų yra visokių – paprastų ir sudėtingų, pašaliečiui visai neperskaitomų raizginių. Bet juos visus sieja tai, kad „tikruose" žemėlapiuose, kuriuos žmonės naudoja praktiškiems tikslams – orientuotis erdvėje, surasti kelią, suvokti atstumus, – jie žymi vaizduotės teritorijas, objektus ir herojų (fikcinių būtybių) maršrutus. Kad tokie žemėlapiai atsirastų, kažkas turėjo įvykti mūsų mąstyme apie erdvę ir jos „realumą", turėjo pasikeisti požiūris į literatūros kūrinį, atsirasti naujos technologijos ir, matyt, naujas skaitytojas.

Vilniaus universitete vykdomas literatūros kartografavimo projektas, susijęs su literatūros geografijos bei literatūrinės erdvės tyrimais: http://bit.ly/1ueo4M7 Pranešime, remiantis jau sukurtais Vilniaus žemėlapiais, bus svarstomos kartografinio literatūros tyrimo bei miesto erdvės skaitymo galimybės ir ribos.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija