Tadas_Bugnevičius._Modernizmas_ir_antimodernizmas_šiuolaikinėje_Lietuvoje.jpg

2014 m. gruodžio 18 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Tadu Bugnevičiumi, kuris studijuoja kiną Liumjerų universitete Lione. Pokalbio tema – modernizmo ir antimodernizmo sampratos šiuolaikinėje Lietuvoje. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

Tadas Bugnevičius. Modernizmas ir antimodernizmas šiuolaikinėje Lietuvoje by Luni_Vilnius on Mixcloud

Antimodernizmas, ultramodernizmas, kontrmodernizmas... Tai pilkieji modernizmo kardinolai, blizgantys, naujoviški žodžiai, daug sudėtingesni nei iš pažiūros atrodo.

Prieš brisdami į lietuvišką terpę ir jos -izmus, iš pradžių susipažinsime su prancūziškuoju kontekstu. 2005 metais išleista akademiko Antoine'o Compagnon'o knyga apie antimodernistus, kurioje buvo pasiūlyta nauja interpretacinė prancūzų literatūros, idėjų istorijos ir politikos pynė, pasirodė itin skandalinga dėl to, kad joje itin daug dėmesio skirta anti-, ultra- ir kontra- modernizmams, dažnai siejamams su dešiniuoju ideologiniu flangu.

Bandysime Compagnon'o teoriją pritaikyti susiskladžiusiai Lietuvos socialinei, meninei ir politinei erdvei. Žvilgtelėsime į literatūrą, kiną, tapypą, skulptūrą. Nauji terminai ir mąstymo modeliai padės atsakyti į klausimą, gniaužiantį ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą: kur slypi konservatizmo ir tradiciškumo galia bei patrauklumas, kodėl prie jų vis grįžtama? Tai bus pokalbis apie Idėjas: Modernizmą, Progresą, Revoliuciją. Tepsimės rankas prieštarose ir priešpriešose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija