Guy_Debordo_filmas_Spektaklio_visuomenė_La_société_du_spectacle_1973.jpg

2015 m. sausio 28 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti ir aptarti prancūzų socialinio kritiko, rašytojo ir kino kūrėjo Guy Debord'o 1973 m. filmą „Spektaklio visuomenė“ (pranc. „La société du spectacle“). Filmas bus rodomas originalo kalba su angliškais subtitrais. Peržiūra vyks baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Filmas „Spektaklio visuomenė“ sukurtas pagal to paties pavadinimo G. Debord'o knygą, pasirodžiusią 1967-aisiais. Šis kinematografinis esė siekia perkonstruoti audiovizualinius XX a. industrinės visuomenės fragmentus ir pateikti juos kaip visuotinį „reginį“. Jame parodoma, kad išsivysčiusio kapitalizmo sąlygomis žmonių tarpusavio santykiai pakeičiami dirbtiniais vaizdais, o žmonės – pasyviais šių reginių vartotojais, stebinčiais savo susvetimėjusią tikrovę. Kasdien prieš mūsų akis vykstantis spektaklis dangsto skurdą, valdžios ir kapitalo hegemoniją bei žiniasklaidos manipuliacijas. Aistra būti pakeičiama aistra turėti ir aistra atrodyti.

„Situacionistų Internacionalo“ įkūrėjo G. Debord'o nuomone, susvetimėjimas ir prekių fetišizmas šiandien užkariavo beveik visas kasdienio gyvenimo sritis. Situacionistai ryžtingai atmetė galimybę, kad tokie menami kapitalizmo pasiekimai kaip technologijų pažanga, santykinis pajamų augimas ir laisvalaikio pagausėjimas kada nors atsvers tą kasdienybės degradaciją, kurią ši „pažanga“ tik dar labiau gilina. G. Debord'as įspėja, kad bet kokiai revoliucijai visų pirma turi būti iškeltos išsivadavimo nuo spektaklio sąlygos, kitaip bet koks pasipriešinimas virs tik dar vienu teatru.

G. Debord'o knyga: http://bit.ly/1ATeAsg

Trumpas filmukas, spektaklio forma perteikiantis pagrindines „Spektaklio visuomenės“ idėjas:

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija