Troškom_tapti_pilotais_o_tapom_lūzeriais_susitikimas_su_Ukrainos_rašytoju_S._Žadanu.jpg

2015 m. vasario 11 d., trečiadienį, 17:00 val., leidykla „Kitos knygos“ ir Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Ukrainos rašytoju Serhijumi Žadanu. Pokalbio temai pasirinkta citata iš jo romano „Vorošilovgradas“ (2010): „Visi mes troškome tapti pilotais. Daugelis mūsų tapo lūzeriais.“ Renginys vyks 17:00 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje I aukšte, Vokiečių g. 2, Vilniuje. Bendraujama bus rusų kalba. Publikos pageidavimu pokalbis bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Renginys Facebook'e

Susitikime su S. Žadanu kalbėsime apie skirtingas kartas, sovietmetį ir šiandieną, tų laikotarpių siekius, vertybių kaitą, pergales ir nusivylimus. Apie literatūros ir kultūros įtakas, multikultūralizmą ir nacionalizmą Vidurio Europoje. Neišvengiamai paliesime pastarųjų metų įvykius baisiai sprogusiame tautų ir mentalitetų katile, kurio vardas – Donbasas.

40-metį pernai atšventęs S. Žadanas priklauso tai kartai, kuri augo sovietmečiu, o subrendo jau iširus Sovietų sąjungai. Vaikystę jis praleido nedideliame Starobelsko miestelyje (Lugansko sritis), kur nuo seno lydėsi įvairios kalbos ir kultūros. 1996 m. baigęs Charkovo pedagoginį universitetą, dirbo dėstytoju, bet 2004 m. metė darbą universitete ir atsidėjo literatūrinei veiklai. Nuo to laiko ėmė angažuotis ir politiškai kaip koncertų, performansų ir pilietinio nepaklusnumo akcijų organizatorius. 2014 m. kovo 1 d. buvo sumuštas Charkovo administracijos pastate, kurį šturmavo prieš Maidaną nukreipto mitingo dalyviai.

Šiandien S. Žadanas dažnai vadinamas vienu ryškiausiu rašytoju visoje posovietinėje erdvėje. 12 poezijos rinkinių ir 7 prozos knygų autorius. 2008 m. jo romanas „Anarchy in the UKR“ nominuotas Rusijos nacionalinio bestselerio premijai, 2010 m. romanas „Vorošilovgradas“ paskelbtas BBC metų knyga, jo vertimas į vokiečių kalbą 2014 m. gavo „Brücke Berlin“ premiją, o vertimas į prancūzų Šveicarijoje apdovanotas prestižine Jano Michalskio premija. Lietuviškai išverstos dvi S. Žadano knygos: „Depeche Mode“ (2008) ir „Anarchy in the UKR“ (2010). 2014 m. Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatytas spektaklis „Kartu“, sukurtas pagal S. Žadano romaną „Depeche mode“.

Renginys yra Venclovų namų-muziejaus vykdomo projekto "Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos. Dialogai" dalis.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija