gori vatra

2015 m. vasario 18 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti ir aptarti Bosnijos režisieriaus Pjero Žalicos juodojo humoro juostą „Sprogimas“ („Gori vatra“, 2003). Filmas bus rodomas rusų kalba su angliškais subtitrais. Peržiūra vyks baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Mažo Bosnijos miestelio kasdienybė po pilietinio karo: išsikerojusi tautinė neapykanta, suvešėjęs kriminalinis kapitalizmas ir daug karo paliktų sprogmenų. Bet miestelio gyvenimą susprogdina kitoks sprogmuo. Tai netikėta žinia apie būsimą JAV prezidento B. Clintono vizitą: jis ne tik aplankys šį Bosnijos užkampį, bet ir taps naujo savivaldybės pastato krikštatėviu. Į Trešeną atvykęs aukštas JAV pareigūnas ima rengti pompastišką savirodos („pokazuchos“) spektaklį, kurį gali nutraukti baisus teroro aktas...

Jaunosios kartos režisieriaus P. Žalicos filmas tragikomišku E. Kusturicos stiliumi pasakoja apie liūdną ir kuriozišką pilietinio karo nualintų žmonių gyvenimą. 2003 m. juosta iškovojo Lokarno kino festivalio „Sidabrinį leopardą“ ir dar kelis prizus. Ji buvo pasiūlyta „Oscaro“ premijai geriausio užsienio filmo kategorijoje ir tapo įsimintiniausiu 2003 m. Bosnijos kino kūriniu.

Filmo treileris:

{youtube}zPwzW85U5J8{/youtube}

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija