b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2015_vilnius_Algis_Fediajevas._JAV_folkas_tarp_muzikos_ir_politikos.jpg

2015 m. vasario 25 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su muzikantu Algiu Fediajevu. Pokalbio tema – „JAV folkas: tarp muzikos ir politikos“. Renginys vyks baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

„This Machine Kills Fascists“ – toks užrašas puošė JAV folkmuzikos legendos Woody Guthrie gitarą. Šis ir dar daug kitų atvejų iliustruoja savotišką JAV folkmuzikos ir politiškumo ryšį, vertą platesnio aptarimo.

Pokalbio metu klausytojai bus supažindinti su JAV folkmuzikos ir politiškumo (konkrečiai – kairiųjų idėjų) sąsajomis žvelgiant per istorinę prizmę: XX a. pradžia, 4-5 dešimtmečiai su Woody Guthrie priešakyje, 7 dešimtmetis, Bobas Dylanas bei kontrkultūrinis politiškumas kaip alternatyva senajai kairei.

Bus aptariamos politinio folko muzikantų angažuotumo priežastys, įvairios jo formos ir raida. Skambės įvairių amerikietiškojo folko atlikėjų muzika. Pokalbyje bus užkabintos ir gerokai bendresnio pobūdžio muzikos bei politiškumo ir apskritai meno bei politikos temos.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija