b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2015_vilnius_daugiabuciai.jpg

2015 m. vasario 26 d., ketvirtadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su architektu Maksimu Zacharovu. Paskaitos tema: „Daugiabučių praeitis, dabartis ir ateitis“. Renginys vyks Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Daugiabučiai gyvenamieji namai – labiausiai paplitęs pastatų tipas miestuose. Daugiabučius gyvenamuosius namus Lietuvoje aptinkame nuo XIX a. – tai nuomojamųjų butų namai. Pigių butų gyvenamieji namai atsirado irgi XIX a. pabaigoje, tačiau buvo mažai paplitę. Masiškai daugiabučiai statyti sovietmečiu sukūrė kitoniškus išorinius miestus. Vienodumas, nuobodumas ir monotoniškumas – pagrindinės ne tik tipinės architektūros problemos, bet ir apskritai daugiabučių tipologijos. Svarbiausias kriterijus – ekonomiškumas ir erdvių minimalizmas – išliko ir iki šių dienų.

Pokalbio metu klausytojai bus supažindinti su istorine daugiabučių raida. Plačiau bus apžvelgta mikrorajonų architektūra, pastatų išdėstymo kvartaluose ypatumai (perimetrinis, laisvo planavimo), kiemų aplinkos sukūrimas, santykis su gamtine aplinka, traukos, poilsio, prekybos ir paslaugų objektų išdėstymas, privačios nuosavybės ir renovacijos klausimai. Pristatymo metu lyginsime Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano ir kitų šalių pavyzdžius.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija