b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2015_vilnius_Džina_Donauskaitė._Profesinis_brokas_ar_uolios_propagandistės_darbas_kaip_žiniasklaida_vaizduoja_skurdą.jpg

2015 m. kovo 18 d., trečiadienį, 18:30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į dr. Džinos Donauskaitės paskaitą „Profesinis brokas ar uolios propagandistės darbas: kaip žiniasklaida vaizduoja skurdą“. Renginys vyks baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Lietuva Europos Sąjungoje pagal visuomenės skurdą visada buvo regiono uodegoje. Skurdas augo ne tik per krizę, bet ir prieš ją – per ekonominį pakilimą. Klausimas – ką reikėtų daryti, kaip keisti viešąją politiką, kad skurdo mūsų šalyje mažėtų – išties yra sudėtingas.

Tiriant, kaip žiniasklaida apibrėžia skurdo problemą, įvardija jo priežastis bei simptomus, nurodo atsakinguosius už problemos sprendimą, siekta atsakyti, kokia yra žiniasklaidos, o konkrečiai – interneto dienraščių (delfi.lt, lrytas.lt) – problemos sprendimo versija.

Beveik 900 tekstų analizės rezultatai rodo, kad žiniasklaida, nors dažnai ir kritiška valdžios atžvilgiu, kritikuoja valdžią ne todėl, kad ši renkasi blogą skurdo mažinimo politikos kryptį. Greičiau kritikuoja todėl, kad tą kryptį – mažinti valstybės vaidmenį užtikrinant gyventojų gerovę – valdžia įgyvendina nepakankamai uoliai. Į klausimą, kodėl taip yra, bandysime atsakyti LUNI paskaitoje ir diskusijoje.

Tyrimas buvo atliktas rengiant disertaciją Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute. Disertacija apginta 2015 m. vasarį.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija