Valentinas ir zygimantasVasario 19 d., ketvirtadienį, 17:30 val. Laisvajame universitete (LUNI) Vilniuje diskutuosime apie politikos ateitį. Užsiėmimo tema „Programuojama valstybė ir programuojama ateitis“.

Trumpus pranešimus perskaitys du lektoriai. Valentinas Klimašauskas nagrinės futuristinę politikos terminologiją: „Trumpas netolimos praeities žodynėlis: nuo Ateities iki Wiki-Lietuvos“ Žygimantas Medelis kalbės apie atvirą politiką: „Ginant politiką. Programuojama valstybė“. Diskusijos vieta: Vilniaus universiteto centrinė biblioteka, B3 auditorija, VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius.

Menotyrininkas ir kritikas, Šiuolaikinio meno centro kuratorius Valentinas Klimašauskas, dalyvavęs konkurse „Padovanok Lietuvai viziją“, pasidalins savo vizija su LUNI studentais, kalbės apie naujo kolektyvinio žodyno kūrimo poreikį. Lektorius pakomentuos galimą ateities švietimo sistemos modelį, kur nėra tradicinės hierarchijos „dėstytojas – studentas“, o veikia nauja konferencijų sistema, kur kiekvienas dalyvis yra aktyvus, o rezultatai – vieši. Pakalbėsime apie „komunikacijos ekstazę“ kaip naujos valstybės dalyvio laimės sąlygą, kuri keis šeimos institucijos reikšmę. Aptarsime metaideologijas kaip būdą panaikinti rasizmo, ideologinio šovinizmo liekanas visuomenėje, paanalizuosime multi-Lietuvos viziją, t.y. šalį, kur nebus kaimo „runkelių“ bei „elito“ sluoksnių, o klestės daugybė viena kitą papildančių paralelinių Lietuvų – įvairių skirtingomis vizijomis besidalinančių subkultūrų. Lektorius paaiškins skirtumą tarp ateities visuomenės nario „dalyvio“ ir dabartinio „piliečio“. Padiskutuosime, kurlink veda dabar klestintis apolitiškumas. Galbūt jis užbaigia senosios politikos etapą ir lydi į kitokį jos suvokimą.

Kitas lektorius – programuotojas, filosofas ir parlamentinės informatikos projekto „Atviras seimas“ autorius – Žygimantas Medelis teigia, jog politika negalima ten, kur nėra dalyvavimo, jog prasmingai dalyvauti politikoje gali tik žinantys. Tik tada, kai valstybė leidžia atvirai valdyti žinias apie ją, yra kuriama iš tiesų politinė valstybė. Pasak pranešėjo, valdymo forma yra nepakankama sąlyga iš tikrųjų politinei valstybei. (Politika – bendrų reikalų sprendimas, neįmanomas be visų, kuriems ta problema aktuali, dalyvavimo.) Taigi demokratija be turinio – žinojimo apie bendrus reikalus ir jų sprendimo alternatyvas – šiandien yra neįmanoma. Lektorius papasakos apie valstybės žinių programavimą, paaiškins, kaip jis didina politikos tankį valstybėje, taip pat pakomentuos parlamentinės informatikos projektus: Jungtinėje Karalystėje veikiantį „TheyWorkForYou“, amerikietiškąjį „GovTrack“ bei „Atviro Seimo“ projektą Lietuvoje.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija