tipp

Balandžio 18-ąją šimtai tūkstančių aktyvistų, kovojančių už sveiką maistą, darbo teises, savo žemę, interneto laisvę ir demokratiją, protestuos prieš TTIP, CETA ir kitas prekybos bei investicijų sutartis. Tą dieną LUNI ir žalieji kviečia į šviečiamąją akciją apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės sutartį tarp JAV ir ES. Lietuvos kooperatyvų sąjungoje (Gedimino pr. 28, įėjimas iš Jakšto g., 4 aukšto hole) 15 val. vyks dviejų skaitovų paskaita, o po jos savo poziciją dėl TTIP išreikšime plakatais.

Renginys Facebook'e

Kodėl milijonai žmonių priešinasi šiai sutarčiai? Kuo ji gresia maisto saugai, dirbančiųjų teisėms ir net pačiam mūsų demokratiniam suverenitetui? Ką sutartis reikštų gyvūnų gerovės standartams Europoje? Kodėl apie šią sutartį dauguma žmonių Lietuvoje nieko negirdėjo, nors sakoma, esą jai labai pritaria?

Į šiuos ir kitus klausimus paskaitoje atsakys Darnaus vystymosi centro direktorius Liutauras Stoškus bei gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ atstovė Gabija Enciūtė. Gabija taip pat pasidalins šviežiausiomis Europos aktyvistų naujienomis – ji bus ką tik grįžusi iš seminaro Briuselyje.

Po paskaitos kviečiame visus nusifotografuoti su improvizuoto mitingo plakatu – tai padarysime verslo ir valdžios reikalais šurmuliuojančiame Gedimino prospekte. Jei galite, pasigaminkite savos kūrybos plakatą, – tai būtų didelė parama.

Europoje prieš sutartis su JAV ir Kanada surinkus virš 1 mln. 600 tūkst. piliečių parašų, pasipriešinimas šioms sutartims vis auga. Prie gausėjančio europinio aljanso prieš šias sutartis iš Lietuvos prisijungė ŽALI.LT, GYVA.LT, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Darnaus vystymosi centras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, „Tušti narvai“ bei Lietuvos jaunimo centras.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija