gamtinis darzas

2015 m. balandžio 29 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Sauliumi Jasioniu – gamtinės žemdirbystės pradininku Lietuvoje, neseniai išleidusiu antrąją knygą „Gamtinis daržas“. Renginys vyks 18:30 val. baro „Misterija“ II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Savo knygose, seminaruose ir paskaitose S. Jasionis griauna mitus apie žemdirbystę ir pasakoja, kaip pasitikėti gamta patikint didžiąją „žemės dirbimo“ dalį natūraliai vykstantiems dirvodaros procesams.

Gamtinė žemdirbystė, rūpindamasi dirvos gerove ir propaguodama biologinės įvairovės gausą, meta iššūkį stambiam mechanizuotam žemės ūkio modeliui, kuris šiandien tiekia maistą ne tik didžiajai daliai miesto, bet ir daugeliui kaimo gyventojų. Kvestionuodama nusistovėjusį galios ir interesų pasiskirstymą šiuolaikinės visuomeninės maisto gamyboje, gamtinė žemdirbystė siūlo ieškoti ne vien tik ekologinių sprendimų, bet kviečia ir esminiam socialiniam eksperimentui.

Knygoje „Gamtinis daržas“ S. Jasionis pasakoja, kaip kiekvienas iš mūsų gali pasiekti vieną svarbiausių gamtinės žemdirbystės tikslų – savarankiškumą. Tai siekiamybė tapti nepriklausomu nuo valstybinių santvarkų, ekonominių krizių ir apskritai nuo visų žmonių sugalvotų sąlygų, kurios prieštarauja prigimtiniam žmogaus gyvenimo būdui. Šiandien stebimame maisto išteklių monopolizavimo kontekste, knygos autoriaus pasakojimas kaip užsiauginti patį vertingiausią ir skaniausią maistą nuo sėklos iki vaisiaus, yra raginimas pažvelgti toliau savo daržo!

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija