b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Lietuviško_sovietinio_miesto_kūrimas.jpg

2014 m. vasario 17 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į kultūros istorikės Violetos Davoliūtės paskaitą „Lietuviško sovietinio miesto kūrimas: Vilnius po karo". Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

renginys Facebook'e

Po karo į apgriautą ir ištuštėjusį Vilnių, dar nespėjus išvalyti sunaikinto geto griuvėsių, ėmė traukti nauji būsimieji miesto gyventojai. Jie nešėsi su savimi ne tik medinius rankų darbo lagaminus „baksiukus" su kuklia naujo migranto manta, bet ir tarpukario vizijas, pokario traumas ir asmenines baimes bei viltis. Sovietinė spauda tuo metu skelbė, kad Vilnius tapo visos Lietuvos naujo gyvenimo simboliu, t. y. simboline erdve, kurioje kuriama nauja sovietinė utopija. Kaip naujieji migrantai kūrė save ir „savo" miestą? Kaip ieškojo naujame mieste savo vietos?

Violeta Davoliūtė – kultūros istorikė, apsigynusi daktarės disertaciją Toronto universitete, Kanadoje. Dėstė Šiaurės Amerikos ir Lietuvos universitetuose, paskelbė daug straipsnių Vakarų akademiniuose leidiniuose. Pagrindinės domejimosi sritys: istorinės traumos ir kultūra, Gulagas, Holokaustas, sovietmetis Lietuvoje.

Londono „Routledge" leidykloje anglų kalba neseniai išleido V. Davoliūtės knygą „The Making and Breaking of Soviet Lithuania: Memory and Modernity in the Wake of War" („Sovietinės Lietuvos kūrėjai ir griovėjai: atmintis ir modernybė po karo"). Joje autorė, nagrinėdama atsiminimus, spaudą, grožinę literatūrą ir kitus šaltinius, analizuoja tokių trauminių įvykių kaip Holokaustas, tremtys, kolektyvizacija poveikį sovietinės Lietuvos visuomenės ir kultūros raidai ir 1930-ųjų kartos vaidmenį šiuose procesuose. Trys knygos dalys šį semestrą yra privalomų skaitinių sąraše Birminghamo universiteto istorijos fakulteto studentams.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija