Panevėžio LUNI paskaitos

2010 10 25 LUNI Panevėžys. Filmo „Religulous“ peržiūra su kun. Algirdu Daukniu

Skaityti daugiau...Spalio 25 d., pirmadienį, 18:00 val., PAS salėje (Klaipėdos g. 31, Panevėžys) LUNI kviečia žiūrėti „Borato“ režisieriaus Larry Charleso 2008 m. susuktą linksmą antiklerikalinę juostą „Religulous“. Filmo pavadinimas sudėliotas iš dviejų panašiai skambančių žodžių – „religious“ (religingas) ir „ridiculous“ (juokingas). Tai interviu su įvairiais religingais žmonėmis virtinė, kurią vienija filosofiniai apmąstymai keliaujant pas kitą pašnekovą. Filmas bus rodomas anglų kalba, peržiūroje dalyvaus kun. Algirdas Dauknys.
 
Renginys facebook'e
 

Skaityti daugiau...

2008 12 17 Gediminas Baranauskas. Ar ne laikas mums rengti savo „antikrizinį“ planą?

Gediminas Baranauskas gimė 1968 m. Kaune. Studijavo gamtos mokslus Vilniaus universitete, vėliau baigė etnologijos studijas Vytauto Didžiojo Universitete, įstojo į etnologijos doktorantūrą, bet jos nebaigė. Domėjosi šamanizmu ir šia tema paskelbė straipsnį anglų kalba. 1994-2004 m. dirbo knygų platinimo įmonėje “Humanitas” . Nuo 2004 m. – leidyklos KITOS KNYGOS leidėjas. Kartais rašo straipsnius visuomeninėmis temomis, fotografuoja.

 Gediminas Baranauskas

Valdžia prilygina knygas tualetiniam popieriui ir mokesčiais stabdo kultūros „vartojimą“ – skaitymą, teatrus, kultūrinius renginius. Ar ne laikas mums rengti savo „antikrizinį“ planą?

Valdžia prilygina knygas tualetiniam popieriui ir mokesčiais stabdo kultūros „vartojimą“ – skaitymą, teatrus, kultūrinius renginius. Ar ne laikas mums rengti savo „antikrizinį“ planą?

Skaityti daugiau...

2010 04 11 LUNI Panevėžys. Gintaras Sungaila. "Moralė ir dorovė (?)"

Balandžio 11 d. (sekmadienis) 14 val. PAS salėje (Klaipėdos g 31.) vyks paskaita+diskusija apie moralę ir dorą. Paskaitą ves Gintaras Sungaila.

Skaityti daugiau...Paskaitoje bus pristatyti įvairūs požiūriai į moralę - krikščioniškas, egoistinis, nihilistinis, materialistinis ir kt., aptarta anarchistinė dorovės koncepcija. Kartu su dalyviais bandysime aptarti ir padiskutuoti šiomis temomis, racionaliai aptarti filosofinius elgesio modelius.

Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

Panevėžyje buriasi LUNI iniciatyvinė grupė

Skaityti daugiau...LUNI aktyvina šiek tiek apmirusią veiklą Panevėžyje. Visus, norinčius prisidėti prie Laisvojo universiteto kūrimo šiame mieste, kviečiame prisijungti prie iniciatyvinės grupės, kuri bendrauja "Google" grupėje. Parašykite laišką Leonidui su prašymu prijungti jus prie šios grupės. Leonido adresas 187leon(at)gmail.com

LUNI yra tinklinė struktūra, kiekvienas LUNI filialas veikia autonomiškai ir nepriklausomai nuo kitų tinklo elementų. Vilniaus ir Kauno LUNI aktyvistai savanoriškai susiskirstę į 3 grupes: vieni ieško lektorių, kiti – patalpų, treti kviečia žmones į užsiėmimus. Tad organizacinė LUNI struktūra susideda iš trijų padalinių: akademinės grupės, ūkio grupės ir viešųjų ryšių grupės. Panevėžiečiams rekomenduojama susikurti bent minimalią struktūrą ir pasidalinti funkcijomis – balsavimo būdu išsirinkti atskirų grupių kuratorius ir nuspręsti, kas už ką atsakingas.

Skaityti daugiau...

2010 03 19 „Gestų kalba - kas tai?“

Kovos 19 d. 17 val. PAS salėje (Klaipėdos g 31.) vyks paskaita „Gestų kalba - kas tai?“. Paskaitą ves Rūta Jokubaitytė.
Skaityti daugiau...
Dėmesio! Pasikeitė paskaitos data.
Paskaitoje sužinosite, kas yra gestų kalba, kaip bendrauja kurtieji, išmoksite gestų kalbos abėcėlės. Norintys galės užduoti klausimus apie gestų kalbą, sužinoti, kaip gestų kalba pasakyti jiems rūpinčias frazes.
Renginys facebook'e

Skaityti daugiau...

2009 12 20 LUNI Panevėžys. Evaldas Balčiūnas. Ką gali anarchizmas

Skaityti daugiau...Gruodžio 20 d., sekmadienį, 14 val., PAS salėje, Klaipėdos g. 31, Panevėžyje rengiama poleminė diskusija „Ką gali anarchizmas“. Diskusijos moderatorius Evaldas Balčiūnas – buvęs maištininkas, renegatas, disciplinos laužytojas, profsąjungų bosas, tarptautinis veikėjas ir elgeta.

Anarchizmas (gr. αναρχία, „be valdovų“) – politinė filosofija arba doktrinų ir pažiūrų visuma, teigianti, kad hierarchinės valdymo formos yra ne tik nereikalingos, bet ir žalingos. Žodis „anarchija“, kaip dauguma anarchistų jį vartoja, nereiškia chaoso, nihilizmo ar moralinio nuopuolio, bet verčiau harmoningą antiautoritarinę visuomenę, paremtą asmens apsisprendimo teise ir asmenišku dalyvavimu.

Skaityti daugiau...

2009 04 15 LUNI Panevėžys. Seminaras „Kurkime saugių kelio erdvių aljansą“

Skaityti daugiau...NVO „DEMOS kritinės minties institutas“ kviečia jaunimą į seminarą „Kurkime saugių kelio erdvių aljansą“. Seminare DEMOS instituto ekspertai (dr. Andrius Bielskis, dr. Linas Eriksonas, dr. Tadas Leončikas, Tomas Tomilinas) kalbės apie:

  • jaunimo organizacijų bendradarbiavimo būdus ir tikslus
  • kelių kaip viešųjų erdvių situaciją Lietuvoje
  • naują saugaus eismo strategiją „Vizija-nulis“
  • bendros pilietinės jaunimo akcijos galimybes.

Seminaras vyks 2009 m. balandžio 15 d. (trečiadienį) 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys). Įėjimas laisvas.

Skaityti daugiau...

2010 02 14 LUNI Panevėžys. Gintaras Sungaila. Muzikos anatomija

Skaityti daugiau...Vasario 14 d., sekmadienį, 14 val., PAS salėje, Klaipėdos g. 31, Panevėžyje rengiama paskaita „Muzikos anatomija“. Paskaitą ves Gintaras Sungaila – klasikinės bei alternatyvios muzikos mėgėjas, baigęs Panevėžio muzikos mokyklą.

Renginys facebook'e

Paskaitoje bus aptariami muzikos kompozicijos pagrindai, aiškinami pagrindiniai muzikos kūrybos dėsningumai bei taisyklės. Šios taisyklės smarkiai palengvina kūrybą bei improvizaciją. Atskirai šiek tiek dėmesio bus skirta įvairių muzikos stilių kompozicijai: džiazui, bliuzui, pankrokui, metalui. Bus paaiškinta ir pop muzikos kompozicija, tačiau ji labai primityvi, todėl daug dėmesio tam neskirsime...

Skaityti daugiau...

2009 03 23 LUNI Panevėžys. Benediktas Januševičius. Kiškis kiškiškai kiškena

Skaityti daugiau...Laisvasis universitetas LUNI tęsia veiklą Panevėžyje ir kviečia į susitikimą su poezijos naujovių ieškančiu, nenuilstančiu avangardistu poetu BENEDIKTU JANUŠEVIČIUM. Jis papasakos apie garsų poeziją, apžvelgs jos istoriją bei įvairovę.

Be to, renginyje bus pristatytas naujas B. Januševičiaus eilėraščių rinkinys „KIŠKIS KIŠKIŠKAI KIŠKENA“. Eiles iš rinkinio skaitys autorius ir jo bičiuliai AUŠRA KAZILIŪNAITĖ, GABRIELĖ LABANAUSKAITĖ, GEDIMINAS PULOKAS.

Susitikimas vyks kovo 23 d. (pirmadienį) 17.30 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys).

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija