ar_reikia_anarchijos_0Laisvasis, tikrai ne pelno ar šlovės siekiantis universitetas LUNI, kaip įprasta, ketvirtadienį, kovo 17 d., dar įprastesniu laiku – 18 val. Kauno lunatikams neįprastoje, bet visiems gerai žinomoje vietoje – „Antipop’s Pube“ (Laisvės al. 51 a) pristato dar vieną lauktą ir debatus jau dabar, skaitant šį pranešimą, galinčią sukelti paskaitą – „Ar reikia/nereikia anarchijos?“, kurią ves filosofas Nerijus Čepulis, Kauno Technologijos universitete dėstantis kino mediją, o Vytauto Didžiojo universitete – religijos filosofiją.

Renginys facebook'e

Jau nuo senų laikų, atsiradus pirmiesiems besipriešinantiems būties komfortui ir kraugeriams valdovams, siekiantiems laisvės ir nesutinkantiems mokėti mokesčių neaiškiam dariniui, pavadintam valstybe, išdygo šventoji deganti išeitis – anarchija (gr. αναρχία – be valdžios.) – santvarka, paremta savivaldos principais, be valdžios ir hierarchijos, kuriai amžių bėgyje konformistai primetė kitą, negatyviąją reikšmę – chaosas, suirutė, dezorganizacija.

Taigi kokia anarchijos, anarchizmo esmė, privalumai ir trūkumai? Kodėl ja nenustojama žavėtis ir tik labai retai kada sumanoma gyventi pagal mamos anarchijos siūlomus štrichus? Į šiuos ir kitus probleminius klausimus mėgins atsakyti Nerijus Čepulis neformalios muzikos ir meno erdvėje Antipop’s Pube, įsikūrusioje pačiame miesto centre (Laisvės al. 51 a.).

ar_reikia_anarchijos_1

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija