Didysis diktatorius

Čarlio Čaplino 1940 metais pastatytas filmas „Didysis diktatorius“ – tai pirmas šio kūrėjo įgarsintas darbas, kuriame jis satyriškai piešia Adolfo Hitlerio personažą. Tai buvo tokia lengvai atpažįstama A.Hitlerio parodija, kad save tarsi kreivame veidrodyje išvydęs fiureris paskelbė Čapliną didžiausiu Vokietijos priešu. Kino seansas vyks vasario 15 d., trečiadienį, 17:00 val., Kauno apskrities viešosios bibliotekos kavinėje, Radastų g. 2, Kaune.

Renginys Facebooke

Žydų tautybės kirpėjas (vaidina Čaplinas), kuris kaunasi už išgalvotą šalį- Tomainiją - kovos metu išgirsta vado Šulco išvargusį pagalbos šauksmą ir nusprendžia jam padėti. Šulcui sėkmingai išsigelbėjus, o kirpėjui dėl amnezijos patekus į ligoninę, po dvidešimties metų jis išeina ir sužino, jog Tomainija yra valoma diktatoriaus Adenoido Hynkelio (taip pat vaidina Čaplinas).

Hynkelis niekina žydus ir nuolatos siaubia jų getą. Tuo tarpu kirpėjas grįžta į savo kirpyklą gete. Nežinodamas apie esama antižydišką Hynkelio politiką, jis susiduria su arijų kulto gauja.Kirpėją išgelbėja jo draugas Šulcas, vienas ištikimiausių Hynkelio vadų. Jo dėka getas susilaukia atokvėpio nuo diktatoriaus atakų. Kirpėjas atnaujina savo darbą kirpykloje ir užmezga platonišką draugystę su Hana.

Bet įvykiai pasisuka nedėkinga linkme, kai Hunkelis, supykdytas žydų bankininko, kuris atsisakė finansuosti jo artėjantį karą su Austerlitcu, vėl pradeda atakuoti getą. Galiausiai, kai iš diktatoriaus tikimasi dar vienos neapykantos kupinos, karą eskaluojančios kalbos, prie mikrofonų prieina kirpėjas ir Čarlis Čaplinas baigia vaidinti, pasakydamas kalbą apie taiką toleranciją ir humaniškumą, kuri ir dabar atrodo lygiai tokia pat aktuali, kaip ir 1940 metais.

Specialus seansas anglų kalba.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija