branduolinisAntradienį, balandžio 17 dieną, 18 val., VU KHF 5 auditorijoje (Muitinės g. 8, įėjimas pro arką, antras aukštas) Lietuvos energetikos instituto doktoranto Andriaus Slavicko paskaitoje bus supažindinama su branduolinio ginklavimosi istorija bei branduolinių ginklų technologijomis.

Renginys Facebook'e

Branduolinėmis ginklavimosi varžybomis paprastai vadinamas TSRS ir JAV lenktyniavimas branduolinių užtaisų skaičiumi šaltojo karo laiku. Tačiau, branduoliniui ginklui plintant tarp valstybių, branduolinio ginklavimosi varžybos 9-ajame dešimtmetyje pasikartojo ir tarp dviejų kitų ideologinių priešininkų - Indijos ir Pakistano. Tai rodo didėjančią branduolinio ginklo panaudojimo tikimybę plečiantis valstybių, turinčių atominę amuniciją, ratui. Dėl šios priežasties siekiama apriboti branduolinių ginklų plitimą į valstybes be šio ginklo.

Šia aktualia tema siekiama atkreipti dėmesį į vis didėjančią valstybių militarizaciją ir globalinį ginklavimąsi, kuris, tikėtina, gali duoti ypač neigiamų dividendų.

Atsižvelgiant į paskaitos populiarumą, bus galima rengti antrą, tęstinę paskaitą, specializuojantis į Irano, Izraelio, PAR, Pakistano, Indijos ir Kinijos branduolinio ginklavimosi specifiką.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija