vidurio lietuvaLapkričio 21 d., trečiadienį, Kauno LUNI kviečia į istoriko, politologo, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekano Šarūno Liekio paskaitą apie primirštą Lietuvos ir Lenkijos santykių bei identiteto epizodą: 1920 m. įkurtą Vidurio Lietuvos kvazivalstybę. Paskaita vyks VDU PMDF (Gedimino g. 44, Kaunas), 302 auditorijoje.

Renginys Facebook'e

Amerikiečių istorikas Hansas Kohnas teigė, kad Centrinėje ir Rytų Europje nacionalizmas buvo formuojamas istorinių mitų ir svajonių apie praeityje tari
amai gyvavusią idealią Tėvynę, kuri nieko bendro neturi su sąryšio su dabartimi, viliantis, kad ji kada taps politine tikrove.

Tą naują išrastą ir įsivaizduojamą tikrovę naujalietuviai kūrė kaip mokėjo ir kaip galejo. Ir pakankamai nesėkmingai. XIX a. pab. ir XX a. pradžios argumentai neatrodė istoriški ir įtikinami ir vedė prie naujojo lietuviškojo nacionalizmo atsiradimo bei konflikto su naujuoju lenkų nacionaliniu judėjimu.

Lietuvos – Lenkijos konflikto sudėtinė dalis buvo Vidurio Lietuvos sukūrimas. Jos egzistavimo laikotarpiu buvo padaryta nemažai sprendimų, vėliau įtakojusių dvišalių santykių raidą, lietuvių ir lenkų savipratą, politinius sprendimus, šalių geopolitinę padėtį.

Vidurio Lietuvos laikotarpis ir ją supantys įvykiai yra pakankamai mitologizuoti. Kartojame tarpukario politinius ir ideologinius štampus. Kita vertus, iki šiol nėra visapusiškos naujais tyrimais pagrįstos lietuvių autorių analizės. Remiamasi išimtinai paskutinio poros dešimtmečių tyrimais, atliktais lenkų autorių.

Vidurio Lietuva zemelapis

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija