siaubingos bendruomenes
Kauno LUNI siūlo pasimokyti kiek kitaip. Šį kartą be pranešėjų, vaizdų ir pasyvių informacijos vartotojų. Šių susirinkimų forma – seminaras, o tematika - neromantizuotos bendruomenės, t.y., tai, kas slepiasi už idealizuotos vienybės ir maištingo autonomizmo, skirtis tarp individo kūrybines jėgas išlaisvinančios bendrijos ir radikalaus mikrofašizmo ar neoliberalios iliuzijos. Susirenka tie, kurie yra paruošę "namų darbus" – perskaitę tekstą ir pasiruošę apie jį kalbėtis nedidelėje grupėje. Šio seminaro tekstas – Tiqqun "Tezės apie siaubingą bendruomenę."

Renginys Facebook'e

Teksto post scriptum sako:

"Visi pažįsta siaubingas bendruomenes – ar tai būtų dėl to, jog jose praleido laiko, ar tiesiog dėl to, kad jos kažkur yra. Arba dėl to, jog jos vis dar stipresnės už kitas ir dėl to kai kurie mūsų iš dalies jose pasiliko tuo pačiu būdami už jų ribų. Šeima, mokykla, darbas, kalėjimas – tai yra klasikiniai šiuolaikinio pragaro pavidalo veidai, tačiau jie ir patys neįdomiausi, nes liko praeitoje prekės evoliucijos stadijoje, o šiuo metu išlieka tik laikydamiesi už kitų. Tačiau yra tokių siaubingų bendruomenių, kurios kovoja prieš dabartinę santvarką ir dėl to jos iškart tampa daug patrauklesnėmis ir geresnėmis nei „šis pasaulis“. Tačiau tuo pačiu tai kaip jos suvokia tiesą – ir džiaugsmą – nutolina jas nuo laisvės labiau nei bet ką kita.

Tad galiausiai mums iškyla labiau etinis nei politinis klausimas, nes klasikiniai politikos pavidalai dabar jau nedaug ką reiškia, o jų kategorijos apleidžia mus tarsi vaikystės įpročiai. Klausimas yra ar pasirenkam nežinomų pavojų galimybę, ar dabartinės nevilties užtikrintumą. Kitaip tariant, ar norim ir toliau gyventi bei kalbėti pagal (nors, žinoma, su disidentišku braižu) tai, kas buvo padaryta iki šiol – tad siaubingų bendruomenių viduje – ar norim iš tiesų išmėginti tą mažą savo troškimų dalį, kurios kultūra vis dar nesugebėjo užtvindyti savo griozdiška pelke, ir pradėti eiti kitu keliu – visiškai naujos laimės vardu. Šis tekstas gimė kaip indėlis į tokią kelionę."

Lietuvišką teksto versiją galima rasti adresu http://klinamenai.wordpress.com, anglišką - http://terriblecommunity.jottit.com/

Pirmasis seminaras įvyks antradienį, lapkričio 5 d., 19 val. aplink kavinės "49" (Laisvės al. 49a) stalą. Susitikimai planuojami kas porą savaičių, tekstus seminarams siūlyti gali kiekvienas jų dalyvis.

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija