b_274_200_16777215_00_images_iliustracijos_2014_kaunas_nomadiskumas.jpg

Vasario 19 d., trečiadienį, 19 val. LUNI Kaunas kviečia į mažąją kultūrinę erdvę "Butas" (Kęstučio g. 12-2, durų kodas 247), kur vyks Edvardo Giedraičio paskaita apie nomadus ir nomadinį mąstymą bei jo santykį su fiziniu judėjimu.

Renginys Facebook'e

Kas yra nomadas? "Šiuolaikinis nomadas"- slidi sąvoka, dažnai naudojama apibūdinti kieno nors "mobilią prigimtį". Toks apibrėžimas yra tiek platus, jog į šį terminą galima sutalpinti beveik bet ką. Visgi panašu, kad egzistuoja du judesio tipai: filosofų G. Deleuze ir F. Guattari nusakyti santykinis judėjimas ir absoliutus judėjimas arba greitis. Panašu, jog santykinius judėjimus diktuoja traukos dėsniai (tiek fizikine, tiek metaforine prasme). Taip gali atrodyti, kad judama labai greitai - šiuolaikinis imperatyvas liepia sumažinti laiko tarpą, skirtą judesiui iš taško A į tašką B. Skraidymas lėktuvais, skrydžiai į kosmosą, šiuolaikinės akcijų biržoss, kurios atlieka transatlantines transakcijas dešimtadalio sekundės greitumu...

Egzistuoja ir kitas judėjimo tipas – absoliutus judėjimas arba greitis savaime. Tai toks judėjimas, kuris pasižymi nukrypimais nuo gravitacinių tiesių. Šis intensyvus judėjimas yra priešingas ekstensyviam. „Laisvas veiksmas": absoliutus judėjimas, galintis egzistuoti, kai nejudi iš vietos.

Vis dėlto, nors šie judėjimo tipai ir yra skirtingos prigimties, panašu, jog jie egzistuoja kartu. Priešingai Deleuze ir Guattari, E. Giedraitis yra įsitikinęs, jog yra svarbus ryšys tarp fiziško kūno judėjimo ir intensyvių patirčių. Būtent todėl lektorius domisi šiuolaikinėmis fizinio, "ekstensyvaus" nomadizmo formomis.

Pirmojoje paskaitos dalyje bus bandoma išsiaiškinti Deleuze ir Guattari nomado koncepciją. Antrojoje bus keliamas klausimas apie (ne)galimybę šią koncepciją taikyti šiuolaikinėms vakarietiškoms nomadiškoms subkultūroms/gyvenimo būdams. Kadangi E. Giedraitis jaučiasi esantis tyrinėjimų ir apmastymų pradžioje, paskaita/diskusija yra skirta teorinių įrankių ir empirinių praktikų peržiūrai.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija