b_200_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_kaunas_Queer_Nationality.jpgLUNI Kaunas atnaujina seminarus, kuriuose laukiami vien pasyviu informacijos vartojimu nepasitenkinantys "studentai". Susitikimų tikslas - diskutuojant "per" tekstus, išsiaiškinti pagrindinius burtažodžius ir atrasti būdų su jais tvarkytis. Nacionalizmas, fašizmas, bendruomenė, kapitalizmas, šeima, lytis, pasipriešinimas, meilė, pilietybė, universitetas, darbas, aktyvizmas - ir toliau iki vaizduotės krašto.

Kovo 17 d., pirmadienį, 19 val. Bute (Kęstučio g. 12-2, durų kodas 247) vyksiančio seminaro tema - nacionalizmas. Pirmasis aptariamas tekstas - Lauren Berlant ir Elizabeth Freeman 1992 m. publikuotas straipsnis "Queer Nationality".

Renginys Facebook'e

Tekste analizuojamos skirtingos queer ("žydrųjų") pasipriešinimo formos Amerikoje 9-10 dešimtmečiuose. Vienas jų – „Queer Nation" judėjimas. Amerikietiškame nacionalizme įžvelgę "vėliaviškumą" („f(l)agness"), t.y., gaminamą-perkamą-parduodamą tapatybės malonumą, QN bandė jį ardyti (subvert) trikdančiu, perversišku "žydruoju" malonumu.

QN praktikos buvo įvairios ir nevienodai radikalios: „banalūs ir įprasti" protestai, pykčio pilni pamfletai „I Hate Straights", „malonumo išvykos" į prekybos centrus ir „heteroseksualius" barus, pasiūlymai į priesaiką vėliavai įtraukti tokius sakinius, kaip „jos klitoris išbrinko prieš paliesdamas mano lūpas", „Rožinių panterų" organizacijos (motto: "Duok atgal") įsteigimas...

Kita Berlant ir Freeman analizuojama pasipriešinimo forma labiau pogrindinė – queer zinai, kuriuose naudojama įžeidi „kiemo" kalba („ko žiūri, kale?") nebeleidžia būti pasyviu spektaklio stebėtoju.

Anti-nacionalistiniai judėjimai Lietuvoje yra atsidūrę nepatogioje situacijoje. Cenzūruoti save frazėmis "Už įvairią Lietuvą" norisi ne visiems, o tiesus radikalumas susiduria su reprezentacijos problema. "Queer Nationality" gali būti panaudotas mąstant, kaip išvengti ir vieno, ir kito; galiausiai - padėti pasirinkti kalbėjimo būdą: tyčia absurdišką ir blizgią, tautinio malonumo skurdą atidengiančią imitaciją arba užknistuosius aplink save buriančią protingą ir piktą provokaciją.

Tekstą galima parsisiųsti čia: http://en.file-upload.net/download-8679528/Berlant-and-Freeman---Queer-Nationality.pdf.html Tekste analizuojamas epizodas iš Sarah Bernhard filmo "Without You I'm Nothing", kurį galite rasti čia: http://viooz.co/movies/19281-without-you-im-nothing-1990.html Itin susidomėjusiems - Rosemary Hennesy parašyta "Queer Nation" kritika: http://summermeetings2013.files.wordpress.com/2014/01/queerviscommoditycultwebview1.pdf

Tekstus seminarams siūlyti gali bet kuri(s) seminarų lankytoja(s). Siūlytoja(s) turėtų pateikti bent kelių sakinių įžvalgą apie teksto svarbą. Skaitytojos/ai kviečiami viešai pasidalinti savosiomis įžvalgomis facebook įvykio sienoje arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija