Zalias kinas
"Žalias kinas"

aplinkosauginių filmų savaitė

 

 

Žalias kinas: aplinkosauginių filmų savaitė pradedama Klaipėdoje keturiais aplinkosauginiais filmais ir baigiama Giruliuose Dariaus Ražausko paskaita „Dvasinė ekologija ir Mes“. Maloniai kviečiame dalyvauti filmų peržiūrose, filmų aptarimuose ir diskusijose bei baigiamojoje paskaitoje-diskusijoje.

renginys facebook'e

“End Civ: Resist or Die” filmo peržiūra su diskusija

2011 11 25 (Penktadienis) 17.30 val. KKKC Parodų rūmai. Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda. Filmo trukmė: 75 min.

Filmas „End:Civ - Resist or Die” (liet. Civilizacijos Pabaiga – Priešinkis arba Mirk) tiria žalingą mūsų kultūros polinkį į sisteminę prievartą, negailestingą gamtinių resursų vartojimą bei užnuodytų kraštovaizdžių epidemiją. Filmo kūrėjai, pasitelkę ekspresyvią muziką, archyvinius kadrus, animaciją, satyrą ir gyvą siužetą, dekonstruoja pasaulinę ekonomikos sistemą ir vaizdžiai parodo, kad mūsų civilizacijos žlugimo priežastys slypi barbariškame resursų eikvojime

- “Pig business” filmo peržiūra su diskusija

2011 11 26 (šeštadienis) 16 val. Atviros erdvės-Jaunimo centras. I. Simonaitytės g. 24, Klaipėda. Filmo trukmė: 76 min.

Dokumentinis filmas “Pig business” (liet. Kiaulių verslas) tiria kaip milžiniškos tarptautinės koorporacijos perima vietinius smulkius kiaulių ūkius ir kaip ši industrinė kiaulių gamyba paveikia mūsų aplinką, vietines bendruomenes, mažo dydžio šeimų ūkius, žmonių sveikatą. Kuo mėsa, kurią mes valgome, susijusi ekologija? Filmo autoriai pažvelgia į šią problemą giliau.

- “The Story of Stuff” filmų peržiūra su diskusijomis

2011 11 27 (Sekmadienis) 16 val. Ekologinis klubas “Žvejonė”. Taikos pr. 42-3, Klaipėda.

“The Story of Stuff” (liet. Daiktų istorija) tai paprastai suprantamų septynių trumpametražių dokumentinių filmų serija apie daiktus ir jų atsiradimo kelią nuo iškasenų iki šiukšlyno. Filmas bando keisti žmonių požiūrį į daiktus, atskleisdamas absurdišką sistemą, kurioje naikinant Žemės gamtą, kuriami nereikalingi, gerovės nekuriantys daiktai.

- “The Yes Men Fix the World” filmo peržiūra su diskusija

2011 11 28 (Pirmadienis) 17.30 val. Klaipėdos Universitetas. Gamtos ir matematikos mokslų fakultetas. 314 aud. Herkaus Manto g. 84, Klaipėda. Filmo trukmė: 96 min.

„The Yes Men Fix the World“ dokumentinė komedija padaužišku stiliumi pašiepia šiuolaikinės visuomenės godumo kultą ir atvirai tyčiojasi iš didžiųjų pasaulio koorporacijų. Filmo autoriai apsimeta aukštas pareigas užimančiais bosais ar valdininkais ir grynu absurdu paverčia paties aukščiausio lygio verslo konferencijas.

- Baigiamoji paskaita ir diskusija: “Dvasinė ekologija ir mes” Lektorius Darius Ražauskas

2011 11 29 (Antradienis) 16 val. Girulių viešoji biblioteka. Šlaito g. 10a, Giruliai.

Dvasinė ekologija? Kas tai? Tai netik sąmoningas vartojimas, visų pirma tai laimingas gyvenimas taikoje su aplinka. Kokie tie laimingo gyvenimo dėsniai ir kaip juos pritaikyti mes ir išsiaiškinsime paskaitoje. Paskaitą ves laimės mokytojas, ekobendruomenės narys Darius Ražauskas. Plačiau apie lektorių www.esujums.lt

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija