MANIPULIACIJOS2011 m. lapkričio 3 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į antrąją psichologės Rasos Kuodytės-Kazielienės paskaitą „Manipuliacijos kaip psichologinio poveikio būdas“. Lektorė – visuomenės sveikatos specialistė, viešosios įstaigos „Humanizmo centras“ direktorė – papasakos, kaip mūsų sąmone bei veiksmais manipuliuoja kiti ir kaip manipuliuojame mes patys. Paskaita vyks didžiojoje VU Chemijos fakulteto auditorijoje, Naugarduko g.24, Vilniuje.

      Antrojo susitikimo metu kartu su lektore išnagrinėsime po pirmosios paskaitos užpildytas anketas, nustatysime savo asmenybės tipą ir šiam tipui būdingus manipuliavimo būdus, aptarsime psichologinės gynybos strategijas.

      Renginys Facebook'e

Manipuliuojame mes visi, kartais net sąmoningai to nepastebėdami. Manipuliacija priskiriama prie psichologinio poveikio priemonių. Ar tai teigiama? Ar tai labiau neigiama? Manipuliacija ne visada yra vien tik neigiamą atspalvį turintis reiškinys. Manipuliacija yra ir tam tikra savisaugos forma, kuri padeda mums apsisaugoti nuo įvairių neigiamų reiškinių (pvz., per didelių viršininkų reikalavimų, įkyrių pažįstamų bei pan.). Nemaloniausia yra tuomet, kai pats atsiduri manipuliatoriaus aukos vaidmeny ir pradedi suvokti, kad tai, ką darai, yra visai ne tai, ką norėtumei daryti. Tuomet pradeda kauptis pyktis, susierzinimas, kyla nusivylimas savimi ir aplinkiniais.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija