Valdas Kavaliauskas ir Audrius Jakubauskas Tymo turgelyje

Du sūrininkai iš Dargužių (Varėnos raj.) – Valdas ir Audrius – LUNI užsiėmime žada išdėstyti valgytojų ir gamintojų judėjimo ištakas, tikslus ir konkrečius veiksmus. Manoma, kad jie surengs ir savo gaminamų sūrių degustaciją. Sausio 14 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. visus kviečiame į „ARTotekos“ kūrybines dirbtuves, kurios įsikūrusios A. Strazdelio g. 1 (netoli „Barbakano“, greta „Tamstos“ muzikos salono, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės).

Valgytojų ir gamintojų solidarumo prielaidos

Lyg be galo ištroškę vandens neriame į laisvosios rinkos konkurencinę maišalynę tikėdami, kad tik taip vyksta augimas. Tačiau taip vyksta tik vartojimo augimas, sekinantis mūsų fizines jėgas ir dvasią. Blaškomės tarp karštutinumų – MC mėsainių ir ekologiškų produktų vartojimo, tarp nuolat skubančios verslios visuomenės ir žemę dirbančių sodiečių. Perkame ne norimą produktą, bet siūlomą.

Viva Sol ožkų ūkis

Ar gali šiandien egzistuoti smulkus natūrinis ūkis, gerbdamas save, aplinką ir gamtą ? Ar gali gaminti sau ir parduoti didelei valgytojų šeimai sveikus natūralius produktus? Gali, jei to siekiama drauge, solidarizuojantis valgytojams ir gamintojams.

Augintojų, gamintojų ir valgytojų asociacija „Viva Sol” siekia plėtoti solidarius ryšius tarp miesto ir kaimo žmonių, panaudojant pagrindinę bendravimo priemonę – maisto produktą sūrį. Šiuose santykiuose miesto žmogus tampa valgytoju, o kaimo gyventojas – gamintoju, maitintoju. Abiejų sferų atstovai vienodai suinteresuoti vystyti sveikos mitybos, sveiko gyvenimo būdo filosofiją, kur vyrauja solidarios ekonomikos dėsniai bei pagarba žmogui ir gamtai.

Stengiamės suartinti kaimo ir miesto žmogų, padėti jiems suprasti ir įvertinti savo realybę, diskutuojant suvokti esamos situacijos priežastis. Norime, kad kaimiečiai ir miestiečiai taptų vienos šeimos nariais solidariai dalindamiesi savo siekiais ir abejonėmis, savo sėkmėmis ir trūkumais.

 

Pagrindiniai asociacijos tikslai:

  • skatinti smulkių, „žmogiško dydžio“ ūkių išlikimą ir naujų atsiradimą Lietuvoje.
  • skatinti miesto žmonių dalyvavimą kaimiškuose darbuose ir šventėse.
  • inicijuoti kaimo žmonių dažnesnį dalyvavimą miesto aplinkoje: miesto dienose, koncertuose, vakariniame ir naktiniame miesto gyvenime.
  • organizuoti miesto ir kaimo žmonių susibūrimus-diskusijas.
  • organizuoti tradicinių kaimo produktų turgus, kur prekiautų smulkieji Lietuvos ūkininkai.
Augintojų, gamintojų ir valgytojų asociacija „Viva Sol"

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija