b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_Aušra_Maldeikienė.jpg

 

2014 m. balandžio 28 d., pirmadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į ekonomistės Aušros Maldeikienės paskaitą „Ekonomika kaip retorikos menas". Renginys vyks VU Chemijos fakulteto 125 auditorijoje, Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Jei mūsų ekonominis gyvenimas nėra įkalintas tradicijoje ar diktatūros siautėjime, mes kasdien vienas kitą įtikinėjame, kas ir kaip turi būti padaryta. Retorika – antikinis žodis, nukreipiantis neprievartinio įtikinimo link. Vyraujanti ekonomika bando ignoruoti žodžius, metaforas, diskursus, tačiau moderniame ūkyje labai didelė šalies pajamų dalis uždirbama „saldžiai" kalbant. Inovacijos ir visi plėtros padariniai priklauso nuo retorikos, o pastaroji savo ruožtu nulemta etikos. Vadinamoji realistinė politinė filosofija bei versle ir ekonomikos teorijoje įsigalėjusi agentų teorija panaikina prasminį mūsų gyvenimo pamatą. Ką tai reiškia ir kur tai veda?

A. Maldeikienė yra žinoma Lietuvos ekonomistė, VU Ekonometrinės analizės katedros docentė. Lietuvos žiniasklaidoje ji komentuoja politikos ir ekonomikos įvykius, skelbia publikacijas PVM, gyventojų pajamų mokesčio, turto mokesčio, mokesčių vengimo ir kitomis temomis. Yra parašiusi ekonomikos vadovėlių mokykloms, į lietuvių kalbą išvertė užsienio ekonomistų darbų. 2013 m. pasirodė jos knyga „Melo ekonomika".

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija