b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_klaipedos_architektura.jpg

Gegužės 14 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su architektu Tomu S. Butkumi, kuri papasakos apie Klaipėdos urbanistikos pokyčius. Renginys vyks 18:30 val. baro „Misterija" II a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Sovietinės okupacijos laikotarpis uostamiesčio istorijoje yra ir vienas prieštaringiausių. Per II-ąjį pasaulinį karą Klaipėda neteko ne tik visų savo gyventojų, bet ir prarado senąjį miesto veidą. Tuo pačiu buvo sudarytos sąlygos naujiems urbanistinės raidos procesams. Didžioji dauguma sprendimų, priimtų ir įgyvendintų pokariu, tiesiogiai paveikė kelis šimtus tūkstančių gyventojų.

Kas lėmė, kad radialinio plano miestas perėjo prie linijinio plano doktrinos? Kas buvo tie radikalai, kurie privertė miesto vykdomąjį komitetą ir komunistų partiją patikėti tuo, kad miestas gali turėti ne tik tradicinę partinių stovylų kolekciją ar apdainuotą žvejybos pramonę, bet ir savo modernų urbanistinį paveldą? Kokia sovietmečio Klaipėdos urbanistikos mokyklos, sukūrusios subtilų lietuviškos, pamario ir net pagoniškos kultūros "miksą", ateitis?

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija