b_850_315_16777215_00_images_iliustracijos_2014_vilnius_LUNI_pėsčiųjų_žygis_Fester_Platz_Wilna_įtvirtinimų_paieškos.jpg

1944 m. kovo 8 d. Adolfo Hitlerio įsakymu nurodyta sustiprinti Vilniaus gynybą ir sukurti „įtvirtintą Vilniaus vietovę" (vok. „Fester Platz Wilna") – fortifikacijų sistemą, pritaikytą žiedinei miesto gynybai. Įtvirtinimų pagrindą turėjo sudaryti fortifikacijos iš medžių ir žemių, tik pačiuose pavojingiausiuose taškuose turėjo būti įrengtos gelžbetoninės slėptuvės. 51 slėptuvė turėjo nereguliariu puslankiu supti pietinę, 28 – šiaurinę miesto dalį. Lenkų žvalgybos duomenimis, planuota pastatyti apie 500 bunkerių. Priartėjus frontui buvo baigta tik 12 pasipriešinimo taškų. Nežinoma, kokios rūšies buvo pastatytos slėptuvės. Iki šiol nepavyko rasti jokių šių įtvirtinimų pėdsakų („XX amžiaus fortifikacija Lietuvoje", p. 104)

Renginys Facebook'e

2014 m. spalio 25 d., šeštadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į kelionę, kurios metu ir ieškosime „Fester Platz Wilna" įtvirtinimų pėdsakų. Kelionės maršrutas drieksis retai lankomomis Antakalnio, Lyglaukių ir Belmonto kalvomis. Žinoma, pakeliui apžiūrėsime ir kitus istorinius reliktus: senus apleistus namus, antkapius, rūsius, akmenis, stulpelius...

Susitinkame 13 val. aikštėje prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios Antakalnio gatvėje. Maršruto ilgis – apie 5,5 km. Planuojama kelionės trukmė – apie 4 val. Kelionę baigsime Pavilnio gatvėje. Iš čia į Vilniaus centrą grįšime 13 autobusu iš Tuputiškių stotelės arba 10 autobusu iš Markučių stotelės.

Maršruto žemėlapis: http://bit.ly/1taLS6v

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija